Erasmus+ týden

24.04.2015

logo erasmus plusV týdnu od 27. dubna do 1. května 2015 proběhne na naší škole Erasmus + týden. Jedná se o celoevropskou akci, do které se pravidelně zapojují školy z celé Evropy a kdy se oslavuje tento mezinárodní program. Cílem Erasmus + týdne je propagace programu a zvýšení povědomí o výsledcích projektů partnerství škol a ostatních aktivit( více se dočtete na www.naerasmusplus.cz).

Naše škola se podruhé (poprvé to bylo v roce 2001) do této celoevropské akce znova zapojí. Připravili jsme spoustu doprovodných aktivit. V pondělí 27. dubna proběhnou na škole workshopy. První až páté třídy si připraví miniprojekty o 8 evropských zemích, které v současné době spolupracují na projektu I-TALC (Francie, ČR, Španělsko, Litva, Turecko, Řecko, Rumunsko, Makedonie) a dále všichni žáci 6. až 9. tříd si v pondělí a v úterý mohou vybrat dva celodenní workshopy vedené učiteli rovněž zaměřené na výše zmíněné země.

Školní jídelna připravila na tento týden ochutnávku evropských jídel, více se dozvíte, až si přečtete jídelníček. Rovněž školní družina si připraví aktivity zaměřené na evropský týden.

Ve středu 29. dubna se uskuteční od 15.30 v komunikačním centru školy prezentace pro rodiče a širokou veřejnost. Cílem bude seznámit rodiče a přátele školy s evropským programem Erasmus + a s projekty školy, které v naší škole probíhaly v minulosti a probíhají i nadále v současnosti. Srdečně všechny zveme.