Helsinky den první

15.11.2021

Krásný pondělní pozdrav z finských Helsinek, kde jsme doletěli v neděli ráno na pracovní workshop v rámci projektu Erasmus + pod názvem Q- Ed, což je zkratka pro „ Equalizing the changes of success in life of pre-university students through a quality digital education“.

Opět jsme se sešli se zástupci rumunské školní inspekce a učiteli se St. Mary school v Bukurešti a děvčaty z EDU – Studia V Helsinkách, které nás celým týdnem budou provázet a hostit.

Hned v pondělí ráno nás Bianca, Alexandra a Michaela seznámili s programem na celý týden. Dále dopoledne nám byl představen finský vzdělávací program, který je považován za jeden z nejlepších a nejefektivnějších nejen v Evropě, nýbrž i na světě. Dozvěděli jsme se mnoho mýtů, ale i faktů o finském školství.

Poté jsme si prošli část hlavního města a přesunuli se do školy, která v sobě spojuje školu mateřskou, školu základní a školu soukromou, kde se všechny předměty vyučují v jazyce anglickém. Po více než  tříhodinové exkurzi jsme se konečně vrátili na hotel plní nových informací a dojmů z prvního dne v Helsinkách.

Všechny moc zdravíme a držíme palce v boji s coronavirem.

Vendy Honyšová, Nikola Sadloňová Havranová, Jaroslav Ryšica a Radek Hendrych.

Nebyly nalezeny žádné obrázky