Do Osvětimi a Krakova

07.05.2012

joomplu:4423Již popáté pořádala naše Základní škola v Odrách na Komenského ulici ve spolupráci s cestovní agenturou pana Jana Chvátala zájezd do Polska.

V pátek 20. dubna vyrazili brzy ráno převážně žáci 8. a 9. tříd spolu se zájemci z řad rodičů a známých do místa, které je svou smutnou historií spjato s 2. světovou válkou, do koncentračního tábora v Osvětimi.

Prohlídka se zasvěceným výkladem byla opravdu silným zážitkem. Mnozí byli otřeseni popisem nelidských podmínek, v nichž museli přežívat, tvrdě pracovat a umírat hlavně Židé z celé Evropy.

Z místa, jež bylo svědkem holocaustu, jsme přejeli do úplně jiného světa. Ocitli jsme se v Krakově, někdejším sídelním městě polských králů, prošli jsme se po nábřeží řeky Visly, navštívili jsme hrad Wawel, procházeli jsme po jednom z nejhezčích náměstí Evropy – Rynku, které pulzovalo životem. Během celé cesty nás s historií i současností Polska seznamoval náš průvodce.

Výlet se nám vydařil, účastníci byli spokojeni i počasí nám přálo, tak jestli za dva roky bude zájem pokračovat v této tradici, pojedeme znovu. Můžete vyrazit s námi.

Mgr. Zdenka Fialová

Nebyly nalezeny žádné obrázky