Coca – Cola školský pohár 2012 a fantastický úspěch našich děvčat!!!

25.05.2012

joomplu:4476Naše škola se letos opět po dvouleté odmlce (společnost Coca-cola tuto školskou soutěž nepořádala) zapojila do fotbalové soutěže Coca-cola školský pohár. Novinkou však bylo, že se mohla účastnit i dívčí družstva. Proto jsme do celostátního turnaje přihlásili chlapecké i dívčí družstva.

Chlapci si v kvalifikaci poradili ze ZŠ Pohořská, kterou porazili 7:3. Na první kolo jsme odjeli na turnaj do Suchdolu nad Odrou, kde jsme postupně porazili ZŠ J.A.K. Fulnek 3:0, ZŠ a MŠ Suchdol 2:0 a ZŠ a MŠ Březovou 6:2. Ve druhém kole, které jsme pořádali v Odrách, na nás čekali již těžší soupeři. Se ZŠ Starý Jičín jsme remizovali 1:1, se ZŠ Hranice, Struhlovsko jsme prohráli 2:1 a opět remizovali se ZŠ Všechovice 1:1. Celkově jsme obsadili 3.místo, a tak cesta chlapeckého družstva skončila ve 2. kole.

Na památku všichni obdrželi od společnosti Coca-cola krásná trička s emblémem blížicího se ME v kopané v Polsku a na Ukrajině.I tak si kluci zaslouží pochvalu za předvedené výkony a reprezentaci školy. Soupiska družstva: Josef Hein, Daniel Šustek, Marek Haluška, Lukáš Matěja, Ondřej Zapletal, Daniel Hendrych, Lukáš Fusek, Martin Mikloš, Ondřej Holub, Dominik Černický, Bohumil Krkoška, Tomáš Murin, Tomáš Čablík, Dusík Daniel,Rab Tomáš, Zadina Roman a Havran Dominik.

Děvčata začala svůj turnaj až druhým kolem, ke kterému jsme cestovali do ZŠ Dlouhá Loučka u Olomouce. S domácí školou jsme remizovali 1:1, ZŠ Odry , Pohořská jsme porazili 4:0 a ZŠ Moravský Beroun jsme porazili 5:0. Celkově se 7 body jsme skupinu vyhráli a postoupili do 3 kola. V něm na nás na dvou hřištích v Odrách čekali soupeři z Opavy, Jeseníku a Nýdku. První zápas jsme porazili velice dobře hrající děvčata z Gymnázia Jeseník 5:0, druhý zápas byl pro nás nejtěžší, se ZŠ Otická v Opavě jsme remizovali 2:2 a poslední zápas jsme vyhráli se ZŠ a MŠ Nýdek rovněž 5:0. Mezi námi a Opavou pak rozhodovalo skóre, které jsme měli lepší, a tak děvčata mohla slavit postup do celostátního finále, které se uskuteční ve dnech 4.a 5. června v Praze na Strahově. Zde se utká 8 nejlepších dívčích družstev z celé republiky a na vítěze čeká mimo jiné i atraktivní cena v podobě zájezdu na Letní olympijské hry v Londýně 2012. Za zmínku ještě stojí, že naše nejlepší hráčka Maruška Strnadelová, která obléká dres juniorek Baníku Ostrava, nastřílela v těchto dvou turnajích celkem 8 branek. Naši školu reprezentují: Eliška Šnajdrová, Marie Strnadelová, Adéla Hrabovská, Zuzana Šnajdárková, Pavla Šnajdárková, Nikola Martincová, Katka Dobešová, Zuzana Ondruchová, Petra Vaňková, Lucie Kvitová, Nikol Valešová, Nikole Šustková, Simona Zanášková, Natálie Ovšáková, Kristýna Škoríková., Markéta Lašaková.

Děkujeme všem za podporu při turnaji v Odrách a děvčatům budeme držet v Praze palce.

Nebyly nalezeny žádné obrázky