Chorvatsko den pátý

12.06.2024

byl pestrý a trochu jiný než obvykle. Probudili jsme se do zamračeného rána. Po snídani, na které nikdy nechybí jahody, třešně, meruňky, nektarinky, dnes přibyl i žlutý meloun. Ale někdo si rád dá párek, sýry, topinku ve vajíčku nebo pečenou zeleninu. Každý si něco najde a kdo ne, musí do konzumu na chipsy, oplatky, coca coly a jiné potravinové TOPky.

Vzhledem k počasí jsme vytvořili dvojí plán: 1. skupinka si vyšla na pohodovou procházku ke kostelíku a pak hráli hry. Druhá, sportovní skupina o devatenácti členech doslova vyběhla na „poutní místo“ ke třem křížům v takovém tempu, které by se loňské skupině zdálo přímo vražedné. Výhled byl zasloužený. Makarská jako na dlani. Na zpáteční cestě na některé čekala v kavárně výborná ledová káva. Po obědové polévce jsme se všichni vydali do historického centra. V úzkých uličkách se horko trochu zmírnilo, ale jinak odpoledne už zase slunko žhnulo na plné koule.

Po výborné večeři, kterou mělo asi jen 7 účastníků zájezdu, ostatní jedli zase pizzu, jsme si chvilku dáchli. O půl osmé jsme šli netradičně všichni na pláž, kde jsme hráli deskové hry. Někteří se ještě smočili, jiní hráli basketbal a někdo házel do moře kameny…Večerku, která znamená to, že jsou všichni na svých pokojích, jsme stanovili na 22:30. Moc dobře ale víme, že to není čas na spaní…důležité je, aby byl v domě klid 😊.

Všichni jsou zdraví, trošku opálení a snad i spokojení…

Lenka Rudolfová