Anglické představení

07.11.2013

joomplu:8949V rámci výuky anglického jazyka na naší škole  jsme pro žáky objednali na úterý 5. 11. 2013 tři interaktivní představení divadla „ The Bear Theatre .“

Pro studenty 3. až 5. tříd se hrálo kouzelné představení „ Jackie and the Giant “ (Jackie a obr) ..Jednalo se o napínavý příběh o malé dívce Jackie, která prchala před zlým obrem a na své cestě se setkala s obrem hodným, který jí mohl pomoci. V obřím království se však mluvilo jen anglicky, a tak Jackie potřebovala pomoc publika. Děti spolupracovaly a všichni diváci byli přirozeně v rámci situací v příběhu vtaženi do děje.

The Alien Grammar Show ( Mluvnická show s mimozemšťany ) byl název představení tentokrát pro 6. a 7. třídy. Pozor, vetřelci přistáli přímo u nás ve škole! My je však mohli odhalit s pomocí mužů v černém. Výukový element představení vstoupil do hry v okamžiku, kdy jsme se dozvěděli ,že mimozemšťané mají potíže s tvořením otázek v angličtině. Zažili jsme rychlé, energické a velice interaktivní představení!

Pro 8. a  9.třídy se hrál příběh „Láska v oddělení džínů“ –Love in the Jeans Department .Příběh o dvou dospívajících  dívkách, Jo a Sam , které byly nejlepší kamarádky. Jejich přátelství se však zkomplikovalo, když se Sam zamilovala do chlapce a Jo začala žárlit. Do příběhu byly vloženy hry a gramatická cvičení .Herci děj pravidelně zastavovali, aby publikum seznámili s gramatikou a frázemi.

Většině žáků se představení líbilo,skvěle se bavili a zároveň se učili nové fráze či slovíčka .Pro mnohé bylo toto vystoupení možná prvním setkáním s rodilými mluvčími, a stalo se tak motivací do dalšího studia anglického jazyka. Věříme, že tímto přístupem k výuce plníme odkaz J. A. Komenského- „škola hrou“.

Nebyly nalezeny žádné obrázky