Zážitky z naší školní družiny

13.06.2011

joomplu:1964Jaro se nám překulilo, za chvíli začne léto a s ním i milované PRÁZDNINY!!! 🙂 Než začnou, čeká nás ještě    branný závod a  spaní ve šk.družině. A které akce jsme už zvládli?

Soutěž v luštění kvízů – ROZUMBRADA – se konala ve čtvrtek 17.března. Zúčastnilo se 74 dětí. Ač se všichni snažili, zvítězit můžou jen někteří. 🙂 V kategorii 1.tř. to byla Terka Muchová, 2.tř. Štěpán Žůrek, 3.tř. Natálie Tomášová, 4.tř. Terka Salachová a 5.tř. Terka Šrámková.

Ve středu 20.dubna jsme pro děti 1. a 2.tříd připravili tradiční BRANNĚ-EKOLOGICKÝ DEN. Každá třída dostala soutěžní otázky, které bez pomoci vypracovala. Z 1.tříd byla nejúspěšnější 1.A paní uč.Honyšové. Z 2.tříd 2.A paní uč.Lebánkové. 🙂

Malování na chodník – NAMALUJ MI SVĚT – jsme přichystali na čtvrtek    .května odpoledne. Obrázky byly velmi nápadité a originální. Porota se při rozhodování hodně zapotila! Opět byly kategorie podle ročníku.
1.tř. 1.místo Janička Farková
2.místo Sára Škrobánková
3.místo Hanička Maršálková
2.tř. 1.místo Markéta Schacherlová
2.místo Verunka Doležalová a Vítek Olšina
3.místo Valentina Skalková a Adélka Žilinská
3.tř. 1.místo Anita Beňová
2.místo Jirka Valenta
3.místo Natálka Gajdičiarová
4.tř. 1.místo Bára Paprskářová
2.místo Alice Šumberová
3.místo Terka Salachová
5.tř. Kristýna Králová

Sladkou odměnu dostali samozřejmě všichni zúčastnění. 🙂

1.červen – den, který patří všem dětem světa. Pro I.stupeň naší školy proběhl DEN DĚTÍ zábavně. Průběh tohoto dne vám svýma očima popíše praktikantka ŠD Iveta Klekarová. Já ještě musím poděkovat rodičům našich prvňáčků, kteří byli ochotni přispět na ceny sponzorským darem. Paní Chovancová, Muchová, pan Hendrych, Boháč a především pan Balšínek, který již druhý rok věnoval velmi štědrou částku. 🙂 Moc DĚKUJEME 🙂

Dětský den

Jako praktikantka jsem se setkala se Dnem dětí poprvé za svou praxi. Velice mě zaujalo, že děti byly nadšené z každé soutěže. Počasí nám ze začátku vycházelo skvěle, ale ke konci začalo pršet. Nikdo na nic nečekal a hned se některé stanoviště přesunuly do tělocvičny. Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit této akce pro děti. Je to pro mě nová zkušenost do života.  
Iveta Klekarová

II.oddělení  M. Šumberová

Letošní celoroční téma „SVĚTOŠLÁPEK“ nás provedl (zatím) 9.zajímavými zeměmi.
V prosinci to byla země protinožců – Austrálie.

V lednu se z nás stali indiáni – děti si vyrobily totemy a vybarvily aztéckého boha slunce.

V únoru jsme zavítali do Indie – ukázali jsme si jeden ze sedmi divů světa Tádž Mahal, poznávali jsme podle vůně a chuti koření, z kterého jsme vytvořili voňavé obrázky.

Březen patřil nádherné Francii. Stavěli i malovali jsme dominantu Paříže Eiffelovu věž, povídali jsme si o Louvre – rozlehlém muzeu uprostřed Paříže, obdivovali jsme nádherný zámek a zahrady ve Versailles.

V dubnu jsme navštívili Itálii. Podle malíře Leonarda da Vinci jsme malovali portrét kamaráda, obdivovali jsme šikmou věž v Pise a upekli jsme si výbornou pizzu.

V květnu jsme zavítali do Velké Británie. Poznali jsme současnou královnu Alžbětu II., ve skutečné velikosti jsme namalovali hodiny ze známé věže Big Ben, zahráli jsme si na detektiva Sherlocka Holmese, nakreslili jsme příšeru z jezera Loch Ness.

Poslední měsíc navštívíme Nový Zéland. 🙂

I. oddělení – Š. Karolová
Měsíc červen už je tady a než jsme se nadáli, z našich malých prvňáčků se stali šikovní školáci. Uteklo to jako voda, hráli jsme si, soutěžili, kreslili a tvořili. Naučili jsme se pravidla chování mezi kamarády i na veřejnosti (hlavně v jídelně). Cestovali jsme z pohádky do pohádky a vytvářeli obrázky na dané téma. Konec roku zakončíme pohádkou O Koblížkovi – nejen, že si pohádku povíme, ale také si takový „koblížkový“ den uděláme. Pokud nám bude přát počasí, máme naplánované hledání pokladu provázené spoustou úkolů. Je toho ještě spousta co si přejeme před prázdninami stihnout. Věříme, že se nám vše vydaří a děti budou spokojené.

Už nyní si dovoluji všem popřát krásné léto splněných přání a odpočinku. No a v záři se na všechny opět moc těším.

Nebyly nalezeny žádné obrázky