Výstup na Sněžku

14.05.2013

joomplu:7081V pondělí dne 29. 4. 2013 se na schodišti naší školy uskutečnila sportovní akce s názvem Výstup na Sněžku. Soutěž spočívá v tom, že každé sedmičlenné družstvo mělo za úkol zdolat nejvyšší horu naší republiky pomocí školního schodiště. Pro družstvo to znamenalo zdolat školní schodiště 145x, aby se dostali na vrchol 1602 m.

Do soutěže se přihlásila tři družstva, která byla rozlišena modrými dresy, oranžovými (Žiga A., Studený D., Šustek S., Vyrobík V., Kotala Š., Martinec D., Macan D.) a červenými (Sedlák P., Vašenda Z., Vašenda M., Budín L., Dlabaja O., Sedláková V., Sedlák R.) rozlišováky. Od prvního okamžiku se o vítězství tahalo družstvo oranžových s červenými.

Ke konci měli více sil první jmenované, které zdolalo vrchol Sněžky v čase 49 minut a 32 sekund. Na rekord školy, který má hodnotu 43:22, to nestačilo! Druzí skončili červení v čase 52 minut a 28 sekund, zaostali asi 10 výběhů do třetího patra za prvními! Třetí družstvo (Mičulková M., Šrámková T., Pobočková N., Machačová S., Demlová M., Klezlová A., Horníčková K.) doběhlo v čase 55 minut a 15 sekund. Družstvo, které skončilo třetí, tvořila pouze děvčata.

Na sportovní akci si našlo cestu přibližně 21 dětí, kterým bychom chtěli poděkovat za účast. Jsme rádi, že mohli trávit odpoledne pohybem. O všechny bylo dobře postaráno – v průběhu výstupu byl zajištěn pitný režim v podobě iontového nápoje na doplňování energie. Vítězná družstva byla odměněna diplomy a sladkostí.

Nebyly nalezeny žádné obrázky