Výstup na Pustevny 2023

02.04.2023

V úterý 28. 3. 2023 jsme se na naší škole rozhodli, že zdoláme vrchol Pusteven, což znamenalo zdolat 1098 metrů. Vyzvali jsme žáky třetích až pátých tříd, aby si sestavili devítičlenná smíšená družstva.

Soutěž spočívala v tom, že jednotlivá družstva musela vyběhnout 99x schody od prostoru šaten v přízemí až do 3. patra.

Celý výstup byl velice napínavý, rychlý, ale také zároveň vyčerpávající, někteří členové družstev závěrečné úseky zvládali už jen silou vůle.

Do soutěže se přihlásilo pět družstev a všechna vrchol Pusteven úspěšně zdolala. Vítěznému družstvu označenému ve žlutých rozlišovacích dresech se v cíli zastavil čas na 36 minutách a 7 sekundách, čímž nebyl rekord školy překonán. Rekord školy je 34 minut a 16 sekund. Tento rekord byl vytvořen v roce 2014 a zatím se ho nepodařilo překonat.

Na druhém místě skončilo družstvo v zelených dresech, které vrchol zdolalo v čase 37:01. Na stupně vítězů se dostali i žáci, kteří vystupovali na vrchol v červených dresech v čase 37:08. Družstva na zbylých dvou místech to zvládla v čase 41:21 a 41:28.

Sportovní akci pro první stupeň navštívilo 44 dětí, kterým bychom chtěli poděkovat za účast! Jsme rádi, že mohly trávit odpoledne pohybem. O všechny bylo dobře postaráno – v průběhu výstupu byl zajištěn pitný režim v podobě iontového nápoje na doplňování energie. Vítězná družstva byla odměněna diplomy a všichni sportovci obdrželi sladkost.

Richard Blaževič