Výstup na Pustevny 2019

26.04.2019

V pondělí 15. 4. 2019 jsme se na naší škole rozhodli, že zdoláme vrchol Pusteven, což znamenalo zdolat 1098 metrů. Vyzvali jsme žáky třetích až pátých tříd, aby si sestavili devítičlenná smíšená družstva.

Soutěž spočívala v tom, že jednotlivá družstva musela vyběhnout 99x schody od prostoru šaten v přízemí až do 3. patra.

Celý výstup byl velice napínavý, rychlý, ale také zároveň vyčerpávající, někteří členové družstev závěrečné úseky zvládali jen s velkými potížemi.

Do soutěže se přihlásilo pět družstev a všechna vrchol Pusteven úspěšně zdolala. Vítěznému družstvu označenému ve žlutých rozlišovacích dresech (Konrád V., Rata, Tashev, Fojtíková E., Kelnarová P., Chudý, Ostašová, Kraclík) se v cíli zastavil čas na 35 minutách a 31 sekundách.

Na druhém místě skončilo družstvo v červených dresech (Havrlant, Fojtíková, Kullerová, Tihelka, Botková, Dibelka, Ševčík, Svinčáková), které vrchol zdolalo jen těsně za žlutými v čase 36:59. Třetí místo patřilo družstvu v tmavě modrých dresech (Holiš, Kvitová, Milerský, Monsportová, Horáková, Galová, Haubeltová) s časem 39:01.

Nepopulární čtvrté místo obsadili žáci ve světle modrých dresech (Horvát S., Holub V., Svoboda, Štekbauerová, Trval, Ševčíková, Leskovjan, Leopold) s pouhou ztrátou jedné minuty a dvaceti sekund. Jejich čas byl 40:21.

Páté místo podle prvních předpokladů obsadili žáci v zelených dresech, kterých bylo pouze šest. Výstup pro šestičlenné družstvo byl velice náročný, ale soutěžící v tomto družstvu se s tím bravurně poprali v čase 44:22.

Sportovní akci pro první stupeň navštívilo 38 dětí, kterým bychom chtěli poděkovat za účast! Jsme rádi, že děti mohly trávit odpoledne pohybem. O všechny bylo dobře postaráno – v průběhu výstupu byl zajištěn pitný režim v podobě iontového nápoje na doplňování energie. Vítězná družstva včetně poražených byla odměněna sladkostmi.