Výstup na Pustevny 2017

23.05.2017

Ve středu 10. 5. 2017 jsme se na naší škole rozhodli, že zdoláme vrchol Pusteven, což znamenalo zdolat 1098 metrů. Vyzvali jsme žáky třetích až pátých tříd, aby si sestavili devítičlenná smíšená družstva.

Soutěž spočívala v tom, že jednotlivá družstva musela vyběhnout 99x schody od prostoru šaten v přízemí až do 3. patra.

Celý výstup byl velice napínavý, rychlý, ale také zároveň vyčerpávající, někteří členové družstev závěrečné úseky zvládali jen s velkými potížemi.

Do soutěže se přihlásilo pět družstev a všechna vrchol Pusteven úspěšně zdolala. Vítěznému družstvu označenému ve žlutých rozlišovacích dresech (Novák S., Novák M., Havrlant T., Cáb T., Abert O., Karola D., Kolek Š., Glet O.) se v cíli zastavil čas na 33 minutách a 50 sekundách.

Na druhém místě skončilo družstvo v zelených dresech (Tvarůžek P., Leopold M., Bednárek P., Lebánek M., Vyvlečka M., Kadlecová N., Matějčková R., Čablíková T., Gellner J.), které vrchol zdolalo jen těsně za žlutými v čase 34:29. Na stupně vítězů se dostali i žáci, kteří vystupovali na vrchol v rámci sportovních her ve světle modrých dresech podpoření panem Hendrychem a paní Simonou ze střediska volného času (Kuller V., Jančová B., Doležal J., Bartošek T., Opelka P., Jeřábková V.) s časem 40:33. Družstvo na čtvrtém místě zdolalo

Pustevny v čase 45:45 a pátí se dostali na vrchol za 49:18.

Sportovní akci pro první stupeň navštívilo 33 dětí, kterým bychom chtěli poděkovat za účast! Jsme rádi, že mohly trávit odpoledne pohybem. O všechny bylo dobře postaráno – v průběhu výstupu byl zajištěn pitný režim v podobě iontového nápoje na doplňování energie. Vítězná družstva byla odměněna diplomy a sladkostmi.

Nebyly nalezeny žádné obrázky