Výlet do Bartošovic

06.07.2020

Ve středu dne 1. 7. jsme v rámci projektu ,,Šablony 2019 nám pomáhají´´ s dětmi navštívili Záchrannou stanici pro volně žijící živočichy v Bartošovicích. Toto zařízení slouží od roku 1983 jako nemocnice pro divoká zvířata a bylo vůbec prvním zařízením tohoto charakteru ve střední Evropě. V areálu záchranné stanice se nachází také návštěvnické středisko Dům přírody Poodří, které jsme také navštívili.

Po příjezdu do Záchranné stanice nás přivítal milý pan Kašinský a hned jsme začali s prohlídkou. Na úvod jsme shlédli prezentaci, kde jsme se dověděli spoustu informací o různých ptácích, jejich hnízdech, jejich životě, létání a podobně. Děti tahle část moc zajímala a měly spoustu otázek, na které jim pan průvodce vždy odpověděl. Po prezentaci jsme si ve skupinkách stloukli ptačí budky, které jsme si odnesli s sebou do školy. Děti byly z tohoto stavění naprosto nadšené a už se těšíme, až si budky pro ptáčky dáme na školní zahradu.

Druhá polovina našeho výletu se týkala již samotných zvířátek. Viděli jsme spoustu ptáků, veverek, ale také moc krásnou vydru, ze které měly děti největší radost. Ke konci programu nám zbylo kousek času, který jsme využili k nákupu malých suvenýrů a posezení u potůčku. Poté jsme jeli do Nového Jičína, kde jsme si zašli na vydatný oběd a s plnými bříšky jsme se vrátili zpět do Oder.

Výlet jsme si s dětmi náramně užili a moc se nám v Bartošovicích u zvířátek líbilo. Určitě bych všem doporučila, aby Dům přírody navštívili.

N. Papáková, vychovatelka ŠD

Nebyly nalezeny žádné obrázky