Categories: Tento školní rok Leave a comment

Všesportovní kurz 2014

joomplu:9990Náš kurz se konal od 19.května do 23.května v autokempu Vítkov – Podhradí, kde jsme byli ubytovaní v chatkách. Na turisťáku byla 6.A a 6.B a čtyři učitelé. Byl to sportovní kurz, a tak jsme skoro pořád jezdili na kole. Kromě cesty tam a zpět Odry –Podhradí jsme na kole dojeli na Kružberk ke skalám, na zříceninu hradu Vikštejn a taky do Jánských Koupelí, které jako lázně už dávno nefungují a jsou zchátralé. Za celou dobu jsme ujeli na kole kolem 100km. V kempu jsme jezdili na lodičkách po řece Moravici, stříleli ze vzduchovky, stříleli šípy z luku, hráli různé hry a sportovali.

Např. při jedné hře Rodenova stezka jsme museli poslepu ve skupince obejít čtyři stanoviště v časovém limitu 10 minut. Na Kružberku si někteří vylezli na skály, ostatní se šli podívat na hráz přehrady. Na Vikštejn jsme šlapali serpentinami do velkého kopce, v areálu hradu jsme stavěli různé objekty z kamení a listí. Cesta zpět z kopce dolů pro nás byla odměnou. Ve čtvrtek nás čekal triatlon. Ve vylosovaných dvojicích jsme jeli na kole, běželi část trati, zvládli přeplout řeku na loďkách tam a zpět a celou dobu se navzájem podporovali.

Počasí bylo celý týden slunečné a moc se nám tam líbilo. Ani se nám nechtělo zpátky domů a do školy. Klikdně bychom tam jeli znovu. Zprávu z kurzu pro Vás připravili

Sára Hanselová, Tereza Hrdá, Gabča Mikulcová a Vojta Palaty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.