Categories: Tento školní rok Leave a comment

Týden vánočních turnajů

joomplu:861Poslední týden ve školním roce 2010 jsme uspořádali sportovní akci s názvem „Týden vánočních turnajů“. Od čtvrtku do středy byla na programu jednotlivá utkání daných sportovních odvětví. Žáci měli možnost se vždy po vyučování odreagovat a přijít na jiné myšlenky, než jen na ty s každodenními školními povinnostmi spojené. Většinu turnajů jsme odehráli v Městské sportovní hale, která nám umožňuje tyto větší sportovní akce, určené dětem naší školy, uskutečnit.

Hned ve středu jsme začali turnajem ve futsalu pro první stupeň. Do tělocvičny si našlo cestu 12 hráčů, kteří si utvořili čtyři družstva po třech, a mohl začít boj o vítězství. Pro malý počet družstev se hrálo dvoukolově. Čtvrtek byl vyhrazen žákům z druhého stupně a na programu byl futsal. Přihlásilo se sedm družstev. Byly vytvořeny dvě skupiny, ve které byly čtyři, respektive tři týmy.

Z obou skupin mohla postoupit dvě nejlépe postavená družstva do vyřazovacích bojů. Tento turnaj se odehrál ve velkém nasazení a bylo se na co dívat. Krásné střely střídaly pohledné akce na jeden dotek, které by zvedaly ze sedadel nejednoho fanouška. Cestu do haly si v tento den našlo 35 dětí! V pondělí jsme pokračovali florbalem, byla vytvořena čtyři družstva s náhradníky. Celému florbalovému turnaji pro druhý stupeň dominovali žáci ze sedmých tříd reprezentující naši školu v tomto sportu. V úterý se hrál basketbal. Oproti minulému roku, kdy přišli jen tři žáci, se dostavilo deset dětí a mohl se zápas uskutečnit. Odehrál se zápas dvakrát po 10- ti minutách a zbytek času byl věnován soutěžním dovednostem. Týden jsme zakončili volejbalem. Poslední den přišlo do školní tělocvičny pouze 6 dětí. Chtěli jsme, aby děti i tento druh sportu absolvovaly, proto se do hry zapojili i pan Lakomý a pan Blaževič.

V tomto týdnu měly děti možnost trávit každé odpoledne hodinu a půl sportem. Vítězové dostali sladkou odměnu. Všichni sportovci obdrželi v zimním chladném období vitamíny v podobě ovoce. Během celého týdne se na sportovištích vystřídalo na 90 dětí! Chtěli bychom jim poděkovat za účast a popřát v novém roce hodně štěstí a úspěchu ve škole!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.