Categories: Školní rok 2016/17

Škola v přírodě 4.den

Škola v přírodě Babská 2017 – den čtvrtý

Poslední den na škole v přírodě jsme zahájili zpěvem – paní učitelka Radka dnes slaví narozeniny a tak jsme jí v jídelně před snídaní popřáli a zapěli. Ihned po snídani následovalo velké balení. Do kufrů a cestovních tašek jsme naskládali (ti šikovnější) nebo naházeli (ti ostatní) trička, mikiny, špinavé ponožky, tepláky a také drobnůstky, které jsme nakoupili na výletě. Potom jsme se sešli ve společenské místnosti a vyhodnotili všechny sportovní soutěže, a také vyhlásili nejpořádnější pokoj. Nejlepší byli odměněni drobným dárkem a sladkou odměnou. No a pak jsme už nastoupili do autobusu, který nás bezpečně dovezl až ke škole.

Celý týden utekl jako voda. Bylo moc fajn. Pouze to počasí nás trošku zaskočilo – z domova jsme odjížděli „v zimě“ a zpět se vraceli „v létě“. Důležité však je, že se dětem ve škole v přírodě líbilo a všichni, včetně nás dospělých, byli spokojeni. Tak zas někdy…

PeHaRaDaJa

Škola v přírodě Babská 2017 – den třetí

               Sláva, jaro je opět tady! Čtvrteční ráno bylo slunečné a teplé. Po snídani jsme dokončili sportovní pětiboj vytrvalostním během. Potom si děti zahrály fotbal, přehazovanou nebo se jen tak procházely po louce, skákaly přes švihadlo nebo hrály badminton. Sluníčko nám hřálo do zad a pro všechny to byla příjemná změna.

Po obědě a poledním klidu následoval výlet autobusem do Velkých Karlovic. Navštívili jsme místní Valašské muzeum a nesměly chybět drobné nákupy v obchůdku se suvenýry. Na zpáteční cestě jsme z autobusu vystoupili o zastávku dříve a do hotelu došli pěšky.

Poslední večer jsme si parádně užili – byl totiž maškarní karneval. Do masek nejrůznějšího vzezření se převlékly nejen děti, ale i dospělí! K vidění tu byli piráti, čarodějové a ježibaby, víly, duchové, jeden mariňák, několik indiánů a pozor – Hurvínek s Máničkou, Ferda mravenec s Beruškou a dokonce arabský šejk (všichni naši vedoucí). Tančili jsme, zpívali, soutěžili až do večerky. Po společném vyfotografování jsme děti zahnali do postýlek a popřáli sladké sny. Tak dobrou noc – dnes naposled!

PeHaRaDaJa

 

Škola v přírodě Babská 2017 – den druhý

Dnešní ráno bylo ve znamení zasněžených střech, luk potažených jinovatkou a zubatého sluníčka. Předpověď počasí slibovala mírné oteplení, což se nakonec potvrdilo. Po snídani se děti maličko učily a po svačince vyrazily do přírody na další etapu sportovního pětiboje. Připravili jsme pro ně dvě disciplíny a to hod gumovým oštěpem vsedě a hod míčkem na cíl. Sportovní dopoledne jsme zakončili během do vrchu s hromadným startem. Zvítězila paní učitelka Jana.

Odpolední program jsme zahájili branným závodem v blízkém lesíku. Tříčlenná družstva plnila úkoly s přírodovědnou tématikou – hod šiškou na cíl, hádankami o zvířátkách, otázkami z ekologie, skoky přes švihadlo apod. Děti většinu úkolů zvládly, neboť se o všem učily v prvouce. Po svačince jsme vytáhli barvy na textil a s dětmi pomalovali trička dovezená za tímto účelem z domova.

V jídelně u večeře jsme strávili víc času než obvykle, dětem se dělaly boule za ušima (některým dokonce i několikrát), pan kuchař připravil buchtičky s krémem. Po skvělé večeři byly děti rozděleny do třído tří skupin, aby se vystřídaly se v bazénu, sauně, či u televize s pohádkou o malém indiánském chlapci. Poté se dítka odebrala do postýlek a poslušně usnula. Dobrou noc!

PeHaRaDaJa

Škola v přírodě Babská 2017den první

Staré přísloví praví: studený máj, ve stodole ráj. Vskutku, teploměr dnes ráno ukazoval pouhé 4 stupně nad nulou a my jsme, oblečeni v teplých bundách, čepicích a rukavicích nastoupili do autobusu, aby nás odvezl do Velkých Karlovic na školu v přírodě. Cesta trvala dvě hodiny. Zde na horách nás přivítalo sluníčko a my jsme se těšili, že bude přece jen teplo. Bohužel, hned, jak jsme po vybalení věcí, ubytování na pokojích a dobrém obědě vyrazili na procházku do lesa, zatáhlo se a začalo sněžit!

Prvním seznámením s místní přírodou bylo stavění lesních příbytků pro zvířátka. Děti pomocí šišek, větviček, mechu a kamenů stavěly domečky a úkryty nejrůznějších podob. Po svačině jsme dětem odstartovali sportovní pětiboj – trojskok a slalomový běh. Venku vydatně poletovaly sněhové vločky, ale nikomu to nevadilo. Po večeři se většina dětí vyřádila v hotelovém bazénu a ostatní zahrály společenské hry. V devět hodin večer děti zalehly po postýlek a brzo usnuly. Dobrou noc!
PeHaRaDaJa