Setkání s Babskou

29.09.2011

joomplu:2373Je pondělí 19. září a naši druháčci vyráží do školy v přírodě ve Velkých Karlovicích. Po dvou hodinách cesty nás vítá horský hotel Babská a teprve teď nám začíná to pravé dobrodružství. Hned první den vyrážíme na průzkum okolí. Večerní návštěva bazénu se stává pro děti velkou zábavou.  

Počasí už je téměř podzimní, a tak se ráno probouzíme do pošmourného dne. Nám to ale nevadí, protože my máme v plánu navštívit místní muzeum. Od původních plánů jít pěšky upouštíme a volíme dopravu autobusem. Zpáteční cestu nám již zpříjemňuje myšlenka na večerní pěveckou soutěž „BABSKÝ SLAVÍČEK“. Zájem je veliký a porota nemá lehký úkol.

Ve středu procitáme do krásného slunečného dne a už se chystáme na branný závod. Ale to není všechno. Odpoledne nás totiž čeká osmikilometrová túra Babským údolím na vrchol Třeštík a rozhlednu Sůkenická. Po počátečních obavách dosáhne vrcholu rozhledny většina dětí. Celý den završíme bazénem a saunou.

Čtvrteční probouzení je dosti netradiční. Děti do nového dne vítají tři babky s dědkem.  
O několik desítek let zestárnou také všichni druháčci. Babičky a dědečkové plní úkoly projektového dne, kterými jsou například řešení šifer, procházení bludištěm a taneček.

Poslední den nám nezbývá než se rozloučit a vydat se na cestu domů. Poděkování patří všem zaměstnancům horského hotelu Babská, kteří o nás po celý týden vzorně pečovali.

Spokojení žáci 2. tříd ZŠ Komenského a pedagogický doprovod

Nebyly nalezeny žádné obrázky