Šachový přebor tříd

27.05.2024

Milí žáci, rodiče a přátelé školy,

ráda bych vás informovala o úspěšném průběhu a výsledcích našeho šachového přeboru tříd, který se konal 27. května. Akce přilákala pozornost mnoha nadšenců této královské hry a ukázala, že šachy mají v naší škole své pevné místo.

Turnaje se zúčastnilo se celkem 32 žáků rozdělených do osmi týmů po čtyřech žácích. Týmy byly složeny z žáků třetí až deváté třídy.

Žáci se utkali ve formátu „každý s každým“ v sedmi kolech. Partie byly napínavé a plné překvapení. Zajímavostí letošního turnaje bylo, že se zapojili i žáci, kteří dosud žádný šachový turnaj nehráli, a vedli si výborně. Jejich výkony ukázaly, že i nováčci mohou dosáhnout skvělých výsledků a stát se rovnocennými soupeři zkušenějším hráčům.

Výsledky turnaje jsou následující:

  1. místo: Tým 6.A, doplňený o Tobiase a Sebastiana Pelce
  2. místo: Tým 9.A
  3. místo: Tým 9.B

Vítězům gratuluji a všem účastníkům děkuji za skvělou reprezentaci své třídy a bojovného ducha. Všechny týmy si za své výkony odnesly sladké odměny, přičemž první tým z 6.A byl odměněn karamelovým dortem.

Šachový přebor tříd ukázal, že šachy nejsou jen o soutěžení, ale také o rozvoji logického myšlení, trpělivosti a schopnosti strategicky plánovat. Doufám, že tato akce povzbudí další žáky, aby se začali věnovat této krásné hře.

Těšíme se na další ročník šachového přeboru a věřím, že opět přinese spoustu skvělých zážitků a napínavých okamžiků.

Mgr. Jana Gřešková