Roztančená družina

08.06.2024

        V úterý 4. června se v naší družině uskutečnila nezapomenutelná akce pod názvem „ROZTANČENÁ DRUŽINA“. Akce měla původně proběhnout na školním hřišti, kde by atmosféra více připomínala léto, pláže a dovolenou, ale i přes nepříznivé počasí jsme našli alternativní řešení a akci přesunuli do městské haly.

       Děti ze všech čtyř oddělení se sešly, aby společně objevily tajemství tance. Pod vedením zkušené lektorky Petry Jurajdové se všichni ponořili do světa různých tanečních stylů jako třeba Sirtaki/Zorba – tanec řeckého původu (z filmu), Merenque – dominikánský tanec a zároveň „základní krok“ mnoha karibských tanců, nebo kroků zcela originálních (vlastních).

       Nejkrásnější bylo sledovat, jak děti překonávají samy sebe. Některé z nich se poprvé odvážily tancovat před ostatními. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na projektu podíleli, hlavně již zmiňované paní Petře Jurajdové a našim úžasným dětem.

       Akce „ROZTANČENÁ DRUŽINA“ nám připomněla, že tance jsou nejen zábavné, ale také spojují lidi a přinášejí radost. Právě toho jsme chtěli dosáhnout.

Krátké video z této akce můžete shlédnout na úvodní stránce webu v dolní části.

     Lucie Selivanová, vychovatelka