Projektový den – DEN EVROPY

11.05.2011

V tomto školním roce se konal již 4. ročník projektů o zemích Evropy. První květnové pondělí a pátek  byly trochu jiné, než běžné vyučovací dny. V pondělí třídy pracovaly na připravených a rozpracovaných projektech. Někteří  finišovali, jiní  teprve začínali. S úkolem prezentovat „svoji“ zemi si  však letos poradili všichni bravurně. Není divu, takoví deváťáci tvořili projekt už počtvrté, ale ani mladší spolužáci se nenechali zahanbit. A tak jsme se celý druhý stupeň sešli v pátek v tělocvičně, kde probíhaly prezentace. Na „čumendu“ přišly i nižší ročníky z prvního stupně, aby měly představu, co je příští rok čeká.

Výkony byly úžasné, scénky nápadité,  plné nových zajímavých poznatků o zemích Evropy.  Tady je malá ochutnávka, více i obrazově můžete vidět v prezentaci fotografií. 6.A  nás formou poznávací  rodinné dovolené seznámila s rozmanitou  přírodou Řecka,  6.B zaujala  pohyblivými  větrnými  mlýny z Holandska a dalšími zajímavými  modely.  7.A  představila  bulharské sportovce, v  talk show 7.C jsme poznali  francouzského prezidenta a jeho kuchaře, módní návrhářku, ale i prostého venkovana.  7.B  nám nabídla mnoho zážitků z italského života, osobnosti  kulturní i politické. Jejich svěží  a humorná prezentace se porotě líbila nejvíce, a tak se již podruhé stali vítězi Dne Evropy. Osmáci měli úkol nejtěžší, představovali historii, tradice a kulturu dané země.  8.A  vzpomněla   2.světovou válku jako nejvýznamnější událost Ruska a nezapomněla ani na kosmonauta Gagarina. V hodině dějepisu 8.B  jsme bedlivě sledovali připravené referáty žáků na témata ze španělské historie. Dozvěděli jsme se např., co je to corrida, fiesta nebo flamenco.  S cestovní kanceláří  9.A  jsme měli možnost poznat sousední Polsko balónem  a Velkou Británii  projela  autobusem Double decker 9.B až k lochneské příšeře.

Porota bodovala jednotlivé třídy podle daných kriterií. Výsledky byly velmi vyrovnané. 3.místo získaly třídy  se stejným počtem bodů 6.B a 9.A, na 2.místě skončila 9.B a 1.místo obsadila 7.B. Děkuji všem kolegům a žákům za pomoc při přípravě a realizaci akce.

Alexandra Reptová

Prezentace (62MB) ke stažení.