Přespolní běh

08.10.2019

Přespolní běh ve Frenštátě pod Radhoštěm u nově zrekonstruovaného hotelu Rekovice je už dlouholetou tradicí. Ani letos jsme na závodech nechyběli. Opět se tu sešlo na 22 škol z celého okresu a každá škola s sebou přivezla žáky ze 4 kategorií. Mladší dívky a mladší kluky ze 6. a 7. tříd a starší dívky a kluky z 8. a 9. ročníků.

Trať, která vede loukou, lesem, s prudkým výběhem nahoru, rovinou s kořenovými náběhy, je pro všechny kategorie 1,5 kilometru, kromě starších kluků, která měří 2,5 kilometru. Na startovní čáru se v každé kategorii postavilo na 100 – 120 závodníků, těch nejlepších běžců z každé školy. Počasí bylo ideální, takže žádná vnější překážka nebránila dobrým výkonům.

Našim mladším dívkám se letos moc nedařilo. Z 20 škol jsme skončili na 14. pozici. Mladší klukům chyběl kousek do pódiového hodnocení. Za zmínku stojí krásné, ač nepopulární 4. místo Filipa Mücka a 24. místo Šimona Žily. Tým se umístil na 4. místě. O poznání lépe dopadli žákyně i žáci z 8. a 9. ročníků. Starší holky si doběhly pro bronz. Nejlepší naší vytrvalkyní je Miriam Strnadlová, která protla cílovou pásku jako 13., na 17. a 18. místě se umístily Ema Dostálová a Kateřina Schacherlová a Kristina Tihelková s podvrtnutým kotníkem „dokulhala“ jako 37. ze 110 běžkyň J. Starší kluci si také odvezli 3. místo, přičemž se na stupně vítězů v jednotlivcích postavil Tadeáš Skalka, který ani letos neodjel bez medaile. V cílové rovince dýchal na záda vítězi. Skončil druhý, jako vloni. Onřej Glet doběhl těsně 4., to mrzí, ale týmu velmi pomohl k celkovému umístění. Na 34. místě se v cíli objevil David Semelka a za ním Jiří Šustek.

Tak zase za rok…I přesto, že nejsme sportovní škola, stále se můžeme chlubit žáky, kteří jsou schopni konkurovat i závodním běžcům.