Polsko – 3. den

15.05.2014

joomplu:9850Zdravíme Vás opět z 50 tisícového města Starachowic a přiblížíme Vám třetí den. Začal trochu oficiálně, kdy nás ráno přivítal pan tajemník městského úřadu. Pan starosta byl ve funkci teprve tři dny(komunální volby skončily v sobotu) a bude v úřadu až v úterý. Byli jsme na místním úřadu dva projekty LLP najednou, ten náš a druhý s hlavní koordinátorkou z Popradu. Inu, čech – všude bratra má. Po přijetí na úřadě a fotografování pro místní tisk a televizi jsme navštívili „ Středisko zájmové terapie“, které je určeno handicapovaným dětem od 16 do 25 let.

Na pravé poledne měla škola připravenou akci u příležitosti „ Týden s papežem Janem Pavlem II. „ – zde se nabízí otázka, jaké byl národnosti a jaké bylo jeho původní jméno?). Pouštěli jsme asi cca 300 balónků a na každém balónku bylo připevněno přání. Odpoledne jsme pak věnovali sportu, proběhlo mezinárodní fotbalové utkání Evropa x Asie, za Evropu hráli učitelé z Polska a Česka a za Asii turečtí učitelé. Následovalo utkání v basketbalu mezi učiteli a žáky. Zde bych rád vyzvedl Kubu Ondřeje, který také přispěl k vítězství studentů 20:14. A večer proběhla ve školní tělocvičně očekávaná diskotéka. Během ní jsme vyzpovídali Danielku Mičulkovou, aby se s námi podělila o zážitky a zkušenosti z Polska: „ Jsem velice ráda, že jsme dostali tuhle příležitost, vyzkoušet si na týden trochu jiný život. Život na jiné škole, v jiných rodinách. Každá země je v něčem jiná. I když se můžou hodně podobat, nikdy nejsou stejné úplně.

Moje nova rodina je velice milá. Jejich nejoblíbenější otázka je, jestli nemám hlad nebo mi není zima. Začíná se mi tady líbit čím dál tím víc. Škola pro nás má každý den připravený bohatý program, ale taky máme spoustu volného času, který trávíme se všemi v pizzerii, na bowling nebo třeba na horké čokoládě. Domů se sice těším, ale tohle mi bude hrozně chybět . Určitě si všichni odvezeme spoustu krásných vzpomínek.“

Nebyly nalezeny žádné obrázky