Polsko – 1. den

13.05.2014

joomplu:9790Píšeme první zprávu z polských Starachowic, kde jsme se vydali v neděli v poledne na poslední partnerskou návštěvu v rámci projektu Tradiční řemesla- TRADITIONAL CRAFTS. Po dlouhé cestě(ani ne tak dlouhé co se kilometrů týká, ale dlouhé časově), jsme v 19 hodin přijeli do Sratachowic. Ach ty polské cesty ……. zlatá dálnice z Ostravy do Prahy, pardon tankodrom. Před hotelem nás již čekali polští rodiče, jelikož 7 našich žáků opět stráví týden v polských rodinách se svými vrstevníky.

V pondělí ráno nás přivítal pan ředitel Mirek Geborek a koordinátorka Aša. Spolu s námi rovněž do Polska přijeli naši kamarádi z Turecka, mohli jsme opět vidět známé tváře – Cihan, Murata, Ahmeda, Ardana, Cataway, Seru a další. Polská škola na pondělí připravila kulturní akci „ Den cizích jazyků“ s několika scénkami a písničkami. Celé pásmo prokládané němčinou , ruštinou a angličtinou zakončili slovy, jak je důležité učit se jazykům.

Po obědě v polské školní jídelně – měli jsme kluski s sosem piečarkovim- pro ty, kteří nevládnou polštinou – takové typické polské knedlíky podobné nokům se žampiónovou omáčkou.

Odpoledne nás čekal první worshop – něco z řemesel. Vyráběli jsme…….překvapení, které si přivezeme domů.

Odpoledne jsme pak učitele šli na společnou večeři a všichni studenti měli setkání u ohně a opékali i se svými“ novými“ rodinami klobásky.

Všechny moc pozdravujeme – Kika, Simča, holky Kocúrkovi, Danielka, Honza , Kuba a všichni učitelé.

Nebyly nalezeny žádné obrázky