Categories: Tento školní rok Leave a comment

Přespolní běh na Horečkách – okresní kolo 2011

joomplu:2661Máme opět úspěšné vytrvalostní běžce J.

6. října 2011 jsme se zúčastnili již 17. ročníku okresního kola přespolního běhu na Horečkách u Frenštátu pod Radhoštěm. Před zahájením si závodní trať volným tempem probíhalo na 380 běžců ze čtyř kategorií za ještě krásného babího léta.

Za mladší dívky nás reprezentovaly: Alice Pikoňská (7.B), Kristýna Kadúchová (7.A), Martina Mičulková (7.A), Klára Janíčková (6.A) a Anežka Orságová (6.A). Holky běžely „na krev“ a v cílové rovince to byl téměř souboj „o život“. Vyplatilo se. Alice se v cíli objevila jako 6. v pořadí z 90ti běžkyň a kousek za ní, na 14. pozici, doběhla Klárka Janíčková. I dalším našim holkám se dařilo a celkově obsadily stříbrnou příčku z 18ti družstev.

Starší dívky hájila Hedvika Mičulková (9.B), Marie Strnadelová (9.B), Adéla Hrabovská (9.B), Nikola Martincová (9.A) a Barbora Klézlová (8.B). 100 běžkyň na startu. Naše současně nejlepší vytrvalkyně, která od šesté třídy absolvovala všechny ročníky, je Hedvika Mičulková, která si doběhla pro 6. místo ze sta. Hned za ní se s nejvyšší možnou rychlostí dotahovaly Marie, Barča a Adéla. Nikola se bohužel zranila a závod nedokončila, ale protože se do celkového pořadí započítává umístění čtyř nejlepších, bronzovou medaili jim nikdo nevyfoukl J.

Mladší hochy zastoupili 3 kluci ze 6.A – Tomáš a Vojta Klézlovi a Štěpán Kotala, družstvo doplnili Richard Ferenc a Daniel Hendrych ze 7.B. Na startu netrpělivě přešlapovalo 95 závodníků. Naším nejlepším v této kategorii byl Tomáš Klézl na 15. místě. Z 19ti družstev kluci obsadili velmi slušné 10. místo.

Starší hoši z 8. a 9. ročníku museli běh zvládnou pouze ve čtyřech. Je to těžší, protože na všech záleží, jak se umístí. Škoda, medailové pozice jim utekla jen o chlup. Roman Zadina se objevil v cíli jako 6., Martin Rudolf 12. a Patrik Cibulec 24., pokud by více sil stačilo Vojtu Šrámkovi, mohli stát na bedně. Nakonec skončili na 4. místě.

Všem účastníkům děkuji za maximální výkony J

Lenka Rudolfová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.