Ozdravný pobyt v Itálii 2010

14.09.2010

joomplu:88Výborný start do nového školního roku prožili deváťáci na východním pobřeží Jadranského moře, kde po celou dobu naplno svítilo jižní slunce, moře šplouchalo a horký písek se lepil úplně všude. Relaxace a pohoda při koupání, opalování a hraní si na písečku nás provázelo celých osm dnů.

V kempu se účastníci zájezdu také nenudili, protože v kurzu byl Pocker, Monopoly, karty, Aktivity, Petanque a siesta po jídle. Aby nám plážování nezevšednělo, navštívili jsme historické centrum Rimini, italskou tržnici a přilehlé rušné uličky. Výlet do Republiky San Marino je zajímavý především polohou, překrásnými výhledy do širokého okolí, hradbami, které se táhnou přes celý obrovitý kopec, krásnými uličkami a množstvím obchůdků.

Třešinkou na dortu celého zájezdu je bezesporu pobyt v zábavním parku Mirabillandia. Euforie z extrémně rychlých a zdánlivě nebezpečných atrakcí tu na vás kouká ze všech stran. Spousta zážitků, které si člověk pamatuje hodně dlouho, vyřvané hlasivky, žaludek jako na vodě, ale nutkání, že to musíte všechno zkusit…

Za pedagogický dozor (Vladimír Chodura, Alexandra Reptová a já) a zdravotnický dohled (paní Naděžda Vilášková) mohu říct, že se během našeho pobytu nic vážného nestalo, ba co víc, s našimi skoro studenty jsme si to vážně užili i my.

Lenka Rudolfová

Nebyly nalezeny žádné obrázky