Opět krajské finále

06.11.2017

V říjnu začaly soutěže ve stolním tenisu. V kategorii IV. jsme na první okrskové kolo jeli do Fulneku. Zde jsme porazili domácí Fulnek J.A.K. 4:0 a poté jsme si poradili se ZŠ Bílovec J.A.K. 4:1 a postoupili do okresního finále.

Okresní finále se konalo 25. 10. v Kopřivnici. Zde jsme hráli s domácí školou Sv. Zdislavy 4:1 a dále porazili ZŠ Hodslavice také 4:1 a zajistili postup na krajské finále do Opavy. Zde se sjelo 6 nejlepších družstev z celého Moravskoslezského kraje: ZŠ Havířov Školní, Havířov –Horní Suchá, Opava Englišova, Opava-Vrchní, Frýdlant a naši hráči z Oder. Těchto 6 družstev se rozdělilo do dvou skupin, pak se hrálo do kříže semifinále a nakonec finále a zápas o 3. místo. My jsme ve skupině nejprve porazili ZŠ Opava Vrchní 4:0, Havířov –ZŠ Horní Suchá 4:1. V semifinále jsme porazili domácí ZŠ Opava Englišova 4: 1 a postoupili do finále, kde na nás čekala ZŠ Frýdlant. Ačkoli jsme podali skvělý výkon, na celkové prvenství zaručující postup na mistrovství republiky do Holic, to nestačilo. Finále jsme prohráli 1: 4 a skončili tak na krásném druhém místě v Moravskoslezském kraji.

Školu reprezentovali : Jakub Hrachovec, Vojtěch Hendrych, Radim Babinec a Jan Matěja. Všem moc děkujeme za reprezentaci školy i města.