Categories: Tento školní rok Leave a comment

Okresní finále ve stolním tenise

joomplu:10652V měsíci říjnu se žáci naší školy zapojili do okresních soutěží ve stolním tenise.

15. října 2014 se uskutečnilo okresní finále kategorie starších dívek ve stolním tenise v Novém Jičíně-Loučce. V úvodním utkání turnaje změřily naše reprezentantky síly s domácími hráčkami ZŠ Jubilejní Nový Jičín. Po vyrovnaném boji nakonec podlehly novojičínským vítězkám v poměru 1:4 na zápasy. V následujícím utkání se Zakladní školou z Kopřivnice využily naše hráčky svých zkušeností a zvítězily 3:2. Také v posledním utkání turnaje se ZŠ Starý Jičín ukázala naše děvčata svou kvalitu a zápas rozhodla ve svůj prospěch v poměru 3:2. Za vzornou reprezentaci a skvělé druhé místo z okresního finále děkujeme Alici Šumberové, Barboře Žůrkové a Elišce Hrachovcové.

Po vítězství v základní skupině postoupili do okresního finále ve stolním tenise rovněž naši nejstarší chlapci. A tak se ve středu 22. října sjela nejlepší čtyři družstva do Oder, kde jsme finále IV kategorie pořádali v místní herně. Naši chlapci první zápas prohráli 0:4 s pozdějším vítězem ZŠ a MŠ Komenského v Bílovci, pak jsme sehráli velkou bitvu se ZŠ Hodslavice, kterou jsme nakonec prohráli 1:4. V posledním zápase chlapci podlehli 1:4 Gymnáziu Frenštát, a tak na nás zbylo nepopulární 4. místo. Kluci bojovali, co mohli, ale byl vidět rozdíl, kdy ostatní školy měli na soupiskách hráče, kteří se pravidelně účastní krajských bodovacích turnajů. I přesto však děkujeme za předvedené výkony. Školu reprezentovali: Ondřej Zavadil, Jirka Lev a Lukáš Pavlík. Rovněž děkujeme místnímu oddílu stolního tenisu za propůjčení herny.

Naše nejmladší chlapce(kategorie III.) čeká 27. listopadu krajské finále ve stolním tenise v Opavě. Budeme jim držet palce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.