Okresní finále dívek v halové kopané 2018

05.12.2018

V pondělí 3. prosince 2018 jsme byli součástí finálové pětice družstev ve Štramberku, kde se konalo okresní finále dívek 8. – 9. tříd v halové kopané. Hned na úvod turnaje jsme hráli s papírově nejsilnějším soupeřem, s dívkami z Bílovce. V úvodním zápase jsme byli ve skvělé formě, protože se nám podařilo na začátku vstřelit dva góly. Do poločasu přidala děvčata ještě jeden gól a vše směřovalo ke zdárnému konci tohoto zápasu. Ve druhém poločase po dvou našich chybách se schylovalo k velkému dramatu. Děvčata začala být nervózní z prohospodařeného náskoku dvou gólů a bylo to okamžitě znát na naší hře. Nakonec se holky semkly, zabojovaly a třemi góly nakonec zápas rozhodly v náš prospěch. Porazily Bílovec 5:2. Ve druhém zápase nás čekal domácí Štramberk, který také nehrál špatně. Rychlý gól soupeře nás zaskočil a po celý zápas jsme dotahovali skóre, které se nakonec zastavilo na hodnotě 2:2. Třetí zápas měl už mírného favorita v podobě našeho družstva proti Mořkovu. I při déletrvajícím skóre 1:1 jsme nakonec zvítězili v poměru 3:1. Poslední zápas proti nejslabšímu týmu turnaje nezvrátil náš postup do krajského finále a vítězstvím 4:0 jsme ztvrdili postup.

Děvčatům gratulujeme za postup do krajského finále, které se uskuteční v Bílovci ve středu 19. 12. 2018. Naši školu úspěšně reprezentovala Jana Fárková, Karolína Tihelková, Kristýna Tihelková, Miriam Strnadlová, Kristýna Mateiciucová, Markéta Blažková, Elen Balšínková a Daniela Čablíková, která nám pomohla v okrskovém kole a pro nemoc nemohla nastoupit do okresního finále.