Noc s Andersenem

04.04.2017

V pátek 31. 3. se žáci 4. A a 4. C účastnili mezinárodního projektu Noc s Andersenem. Akce se konala již po sedmnácté u příležitosti výročí narození dánského spisovatele Andersena. Letošní rok byl věnován Čtyřlístku od Jaroslava Němečka.

Celý večer jsme zahájili v místní knihovně, kde nám paní knihovnice představila historii Čtyřlístku spolu s hlavními hrdiny a zapůjčila nám některá vydání.

Po přesunu do školy nás velmi záhy navštívil sám spisovatel Andersen, který nám pověděl něco o svém životě a  poslechli jsme si jeho pohádku Císařovy nové šaty.

Žáci byli již netrpěliví, protože je čekalo „Putování s Pinďou, Fifinkou, Bobíkem a Myšpulínem“. Během večera jsme plnili různé úkoly, zahráli si hry a na závěr podnikli výpravu pro poklad. Vše jsme zapili „Rychlými špunty“ a protože ručičky na hodinách již ukazovaly 23. 00 hodin, byl čas chystat se na spaní. Družina se brzy zaplnila rozloženými spacáky, polštářky a nocležníky.

Ráno už nás čekala jen snídaně, která byla sladkou tečkou za celou akcí. Při této příležitosti děkujeme všem maminkám, tatínkovi a p. učitelkám, kteří nám snídaňové dobroty nachystali a paní Šubertové z místní knihovny.

Nebyly nalezeny žádné obrázky