Categories: Tento školní rok Leave a comment

Návštěva ze slovenských Bystričan

První říjnové dny nám zpestřila návštěva žáků slovenské Základní školy Bystričany. Po tom, co se celkem jedenáct slovenských dětí spolu se svým učitelským doprovodem ubytovalo ve Vodním mlýně v Loučkách, přišel na řadu nabitý program.

První den měli slovenští přátelé možnost prohlédnout si naši školu, zúčastnit se výuky, vyměnit si nová slovíčka s českými dětmi a podniknout společnou procházku městem, která měla sladkou tečku v podobě návštěvy místní cukrárny.

V úterý jsme se společně vydali do Ostravy, kde jsme zhlédli poutavou Interaktivní výstavu techniky pro malé i velké, a to v místní části Vítkovice.

Středa byla ve znamení adrenalinu. Po dopoledni stráveném na oderském stadionu, kde probíhala naše tradiční školní akce – Sportovní olympiáda – jsme se vyřádili také v areálu HEI PARKU v Tošovicích. Ať už rychlou jízdu na bobové dráze nebo skákání na trampolínách jsme si opravdu moc užili.

Čtvrtek strávili hosté s našimi páťáky na místním dopravním hřišti, kde si vyzkoušeli nejen teoretické znalosti dopravních pravidel, ale i jízdu autíčkem po hřišti plném překážek.

Poděkování patří také kuchařkám školní jídelny, které se o naši milou návštěvu po celou dobu staraly. A protože všechno hezké jednou končí, tak i náš výměnný pobyt plný dobrodružství a nezapomenutelných zážitků končíme čtvrteční rozlučkou na vlakovém nádraží, odkud slovenští přátelé vyráží domů směr Bystričany.

Dovidenia, priatelia 🙂

Odkaz na fotky zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.