Návštěva Integrovaného výjezdového centra v Bílovci

28.05.2015

joomplu:12226Ve středu 20. května jely třídy 5.B a 5.A do Integrovaného výjezdového centra v Bílovci. Konkrétně je tohle centrum zatím nejmladším svého druhu v Moravskoslezském kraji. Nacházejí se zde dvě sanitky a tři hasičská auta.

Se třídou jsme prozkoumali vybavení hasičského auta, prohlédli jsme si výstroj hasičů, poslechli jsme si, co se děje, když někdo ohlásí opravdový požár. Viděli jsme, jak vypadá opravdový výjezd Záchranné služby a po prohlídce hasičských aut jsme shlédli vybavení celé jejich budovy uvnitř.

Pak jsme se chtěli podívat k záchranářům, ale ti měli zrovna výjezd. Naproti centra je hasiči nepoužívaná budova, kde jsme se mohli nakouknout do podzemního bunkru. Hasiči nám ukázali hašení s tím, že jsme si ho mohli sami vyzkoušet. Poté přijeli očekávaní záchranáři, se kterými jsme si opakovali postup při zranění kosti, krvácení nebo zástavě srdce.

Výlet se všem moc líbil a doufáme, že někdy dostaneme šanci se tam podívat znovu.

Moc tímto děkujeme paní Zlatce Pustějovské, záchranářce v centru, za pozvání do jejího nového pracoviště a také panu nprap. Jakubu Kozákovi, veliteli družstva HZS MSK ze stanice Bílovec za nevšední a velmi zajímavou exkurzi.

Za 5. třídy – Filip Mikoška

Nebyly nalezeny žádné obrázky