Categories: Tento školní rok Leave a comment

Návštěva žáků 5.ročníků ZŠ Odry na Slovensku na ZŠ v Bystřičanech

joomplu:10029Letos 26. -29.5. vyjelo už potřetí 20 žáků pátých ročníků na výměnný pobyt na Slovensko do Bystričian v okrese……….

Děti píší:

DEN 1.

Všichni jsme se sešli na nádraží v Hranicích n. M., odkud jsme rychlíkem Košičanem zamířili nejdříve do Půchova ,po přestupu do Trenčína a potom autobusem do Novák. Tam na nás čekal minibus i s milým panem ředitelem, který všechny odvezl přímo do školní jídelny na výborné kuře s rýží. Po dobré večeři jsme jeli ubytovat na termální koupaliště v Bystřičanech – Chalmové. Po vybalení a seznámení se s terénem a pravidly během pobytu (např. večerka v 21:30, kontrola pořádku v chatkách) jsme se šli uvolnit do bazénu. Byl to super den.

DEN 2.

Druhý den byl naplánovaný výlet do nedalekého městečka Bojnice. Když jsme ráno vstali, bylo celkem pěkné počasí. Posnídali jsme ve škole, dostali zabalený oběd a společně se slovenskými kamarády jsme autobusem dojeli do ZOO v Bojnicích. Zúčastnili jsme se velmi zajímavé hodiny přírodopisu i s ukázkou vycpaných zvířat či živého hada. Paní průvodkyně nás seznámila s ohroženými zvířaty a jejich ochranou. Potom jsme se rozešli prohlédnout si zvířata v ZOO. Měli jsme štěstí a viděli např. krásného páva , který nám dělal módní přehlídku . Když jsme ale došli k výběhu zeber, mohli jsme začít zpívat „ Nad Tatrou sa blýská „, protože nás chytla pořádná bouřka. Naštěstí byla blízko dětská ZOO s malými chatičkami . Do jedné jsme se rychle schovali a zjistili , že tam nejsme sami. Byly tam myšky a další milá malá zvířátka. Ze Zoo jsme se částečně mokří mohli díky sponzorskému daru vydat na prohlídku krásného Bojnického zámku , který byl hned vedle. V zámku bylo trochu chladno a boleli nás nohy , ale nakonec stálo za to tu krásu vidět . Po náročném výletě nám paní učitelky naordinovali odpolední klid , protože náš program navečer pokračoval ukázkou zásahu dobrovolných hasičů s prohlídkou vozidla a následnou diskuzí s nimi. Hasiči se nám holkám líbili , ale už jsme zase těšili na večerní koupání ve vyhřátém bazéně. Jako doma ve větší vaně . Bylo to fajn.

DEN 3.

Ráno nás po skupinkách dopravili do školy na snídani (obložené chleby s čajem ).Museli jsme se řádně posilnit , protože byl před námi olympijský den . Po slavnostním nástupu družstev na školní hřiště a zahájení zazněla hymna , byl zapálen olympijský oheň a soutěžící i rozhodčí složili slib Fair Play. Rozdělili jsme se do kategorií kluci 5 -6 .třída a holky taky 5.-6. třída a vydali se společně do boje. Čekalo nás deset disciplín: lehy sedy za 30 sekund, skok do dálky z místa, skoky přes švihadla, hod granátem na cíl, hod medicimbálem , hod na koš, kliky, plazení na čas, přítah na hrazdě, člunkový běh. Moc jsme se všichni snažili. Nikdo to nevzdal , navzájem jsme si fandili a podporovali se a taky to tak dopadlo . Zpocení , unavení , ale šťastní se na stupně vítězů postavili: Vít Olšina – 3. místo a Gerd Schmidt -1.místo za chlapce a za dívky Markéta Schacherlová 3.místo , Alice Navrátilová 2.místo a velká bojovnice Adélka Dostálová 1.místo. Po dobrém obědě a prohlídce školy jsme se slovenskými kamarády domluvili na odpoledním společném koupání na bazéně v kempu. Abychom si zkrátili čekání na večeři ( už se nám pekly klobásky a brambory ),hráli jsme společně hry v areálu a povídali si na chatkách. Po chutné večeři si každý po sobě uklidil a nezbývalo než se uložit do postele. Máme rádi Slovensko!

DEN 4.

A byl tu poslední den .Věděli jsme, že jak ráno vstaneme musíme se sbalit a uklidit a čeká nás po snídani vyhodnocení. Paní učitelky měly pro každého drobnost na památku a každý byl vždy za něco pěkně pochválený. Vždyť jsme se taky, každý po svém, snažili, abychom ukázali , že už se umíme slušně chovat ,navzájem si pomáhat a je na nás spolehnutí. Před odjezdem na autobus do Novák jsme se ještě rozloučili ve škole s našimi slovenskými přáteli a poděkovali jim za vřelé přijetí a starostlivost během pobytu a slíbili si napsat. Zpáteční cesta nám utíkala i přes drobné zpoždění rychle a za chvíli už jsme byli v náručí našich rodičů na nádraží v Hranicích n. M. Výlet to byl skvělý .. Užili jsme si to…Ty čtyři dny neměly chybu… Moc děkujeme naší paní učitelce Adamčíkové a Olšinové Co přát si víc?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.