Categories: Školní rok 2016/17 Leave a comment

Našli jsme nejlepšího chemika

Již čtvrtým rokem se naši deváťáci účastnili soutěže HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA ČR. V prosinci se uskutečnilo školní kolo, ze kterého postoupily do regionálního kola  tři nejlepší žákyně:

1.místo Anežka Klézlová z 9.B, 2.místo Terezie Hrdá z 9.A a 3.místo Pavlína Kutějová z 9.A.

Teoretická i praktická část se konala v únoru na SPŠ v Hranicích. Nejlépe si vedla Anežka Klézlová, která skončila na 8.místě ze 62 soutěžících. Z tohoto umístění postoupila i do praktické části, kde se posunula na místo páté. I když je to veliký úspěch, nestačilo to k postupu do celostátního kola, od kterého Anežku dělilo doslova pár bodů. Mezi 20 úspěšnými řešiteli teoretické části byla oceněna také Pavlína Kutějová. Terezku Hrdou nahradila  z důvodu nemoci Zuzana Pelcová z 9.B. Soutěžící děvčata si jako každoročně odvezla hodnotné ceny (power banku, rádio, knižní encyklopedii Zvíře apod.). Určitě bylo pro děvčata také přínosem poznat atmosféru školy a  soutěže samotné, kde si mohly vyzkoušet, jak zvládají úkoly v časovém stresu, cizím prostředí a mezi neznámými žáky. Své zkušenosti tak mohou zúročit u blížících se přijímacích zkoušek.

Anežce gratulujeme k úspěchu, všem děvčatům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme  hodně štěstí v dalších soutěžích a také v dubnu u přijímaček.

Mgr. Alexandra Reptová

chemik1

Obrázek 1 z 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.