Muzeum  J.A. Komenského ve Fulneku

15.11.2022

Exkurzi  jsme začali v Infocentru , aby si pár lidí, včetně mě, koupilo suvenýry. Po nákupech jsme se vydali už do samotného muzea.
Uložili jsme si věci do skříněk. Následně jsme se přesunuli do zachovalé kaple. Tam nám jedna milá paní edukátorka povykládala o pobytu J.A. Komenského tady ve Fulneku. Na stropě nám přehrála plakáty, které tehdy vyšly. Když to skončilo, prohlásila, že si zahrajeme hru. Spojili jsme se do skupin. Každá skupinka dostala papír, na kterém jsme měli zapsat údaje o vraždě, která se stala. Vodítka byla schovaná po celém muzeu. A v každé místnosti se dalo něco vyluštit. Když chlapci skončili, náhle si všimli starých hraček, které využívaly děti v minulosti. Dali se tam nalézt například kuželky, kuličky a dokonce i chůdy. A jak jsme si mohli všimnout, některé z nich se dokonce zachovali až dodnes. Ještě nám něco řekli o tom „detektivním“  úkolu a pak nás vyzvala, abychom si oblékli bundy, vzali ty hračky a šli jsme ven si s nimi hrát jako tehdejší děti.
A tak se i stalo. Bylo to zábavné. Pak jsme jeli nazpět do Oder. Byl to velice zajímavý zážitek a všem bych doporučil, aby se do muzea ve Fulneku vydali také. Určitě strávíte svůj volný čas moudře.

Matyáš Rata – 5.B,  ZŠ Odry, Komenského  6