Categories: Tento školní rok Leave a comment

Memoriál Otakara Michálka

joomplu:9424V poslední školní den v pátek 20. prosince jsme se poprvé zúčastnili „kopřivnické laťky“, soutěže ve skoku vysokém, která se letos poprvé jmenovala po kopřivnickém tělocvikáři Otakaru Michálkovi – memoriál Otakara Michálka. Tento zkušený tělocvikář tuto soutěž před 23. lety založil , ale loňského roku nás po těžké nemoci opustil. Naši školu reprezentovali dva závodníci: Lukáš Budín a Pavel Křenek. Oba naši reprezentanti ve svých kategoriích skákali velice dobře. Lukáš v mladší kategorii skočil 135 cm a obsadil 4. místo, Pavel v kategorii starší žáci skočil 155 cm a skončil třetí. Memoriálu se zúčastnilo přes 120 mladých skokanů.

Zajímavostí je, že patronem posledních tří ročníků je náš reprezentant a olympijský medailista ve skoku vysokém Jaroslav Bába. Ten byl přítomen po celou dobu soutěže, během které se ochotně fotil s mladými závodníky, rozdával s úsměvem fotografie, předával ceny a nakonec předvedl něco ze svého umění.

Jarda Bába nám ukázal, jak z místa skočit 180cm, nůžkami 190cm a nakonec předvedl i skok na 220 cm. Na našem reprezentantovi jsme obdivovali nejen jeho skoky, ale také jeho přístup k žákům základních škol a sportu vůbec. Inu, opravdový reprezentant a profesionál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.