Máme nejlepší gymnastku v Moravskoslezském kraji

25.04.2012

joomplu:431322. dubna 2012 se náš gymnastický oddíl při ZŠ Komenského v Odrách zúčastnil krajského kola ve sportovní gymnastice. Zastupovali jsme zatím pouze kategorii nejmladších, tzn. žákyně I – 1. – 3. třída. V této kategorii je ale největší konkurence.

Do Pálkovic se sjela skoro stovka gymnastek z různých věkových skupin. Naši kategorii reprezentovalo 33 závodnic v 11-ti družstvech.
Klání probíhalo na čtyřech nářadích: akrobacie, přeskok, hrazda a lavička. Děvčata soutěžila ve tříčlenných družstvech, ale zároveň bojovala o osobní umístění.

Gymnastika je dřina, dřina a zase dřina, ale nám se vyplatila…Třikrát týdně trénink po dvou hodinách, to už musí být vidět. Na závody jsme sestavili 3 družstva po třech a doplnili je dvěma gymnastkami z 2. třídy a další ze 4. třídy, které soutěžily jen samy za sebe. Náš trenérský „koučink“ na závodech spočívá především v klidném rozcvičení, bez zbytečného rozčilování nad nedostatky v provedení a chválit, chválit a chválit a utvrzovat všechny svěřenkyně, že jsou „krásné“, tak ať to všem ukážou :-).

Při závěrečném hodnocení jsme byli velmi napjatí, ale v medaili jsme v duchu doufali, protože už máme srovnání, potkáváme se se svými soupeři na závodech a víme, co můžeme očekávat…

SOPHIA LUSTIGOVÁ (ze ZŠ Komenského, třídy 3. B) vyhrála soutěž jednotlivců a stala se tak nejlepší gymnastkou v Moravskoslezském kraji. V konkurenci 33 závodnic se velmi dařilo také Karolíně Tihelkové, která obsadila nepopulární 4. příčku, na 6. místě se umístila Pavla Horáková, 7. pozice patří Johance Kleinové, 12. místo obsadila Viktorka Janošová, 15. náš benjamínek Kristínka Tihelková a 16. – v 1. polovině skončila Karolína Balážová.

Máme i nejlepší družstvo v kraji, 1. místo nás posunulo do republikového kola, které se uskuteční 19. května v Doubí u Třeboně. Držte nám palce, a nebo raději pěsti, ať máme taky trochu štěstí, které v tomto sportu hraje nemalou roli. Na republikovém finále nás budou reprezentovat Sophia L., Pavla H. a Karolína T..