Makedonie – 2. den

13.05.2015

joomplu:12116Ahoj všichni v Odrách!

Posíláme vám mnoho pozdravů z „konce světa“. 2.den už se počasí umoudřilo, většinu dne svítilo sluníčko a bylo příjemně teplo. Denní program začal ranním Energizerem – pohybovou aktivitou, abychom se dobře nastartovali. Let´s me see an crazy elephant, let´s me see a crazy monkey…. Při ranních činnostech jsme byli rozděleni opět na 2 skupiny. V první jsme stavěli sochy z lidských těl na téma LOVE and HATE. Pak jsme ve čtyřčlenných skupinách plnili zadání, kolik nohou a rukou se má dotýkat podlahy. Při zadání one hand and seven legs už to bylo hodně akrobatické číslo a byly použity i gymnastické prvky! Zřejmě dobrá průprava na některých školách. Druhá dopolední skupina hrála hru na zapamatování si různých pohybů a tanečních kreací. Pak jsme si opět zatančili s naší skvělou lektorkou Zumby Jasmine. Je to naše oblíbená činnost, protože nás to zahřeje. Před obědem jsme udělali „pár“ fotek v namalovaných tričkách.

Na oběd jsme měli balkánské tradiční jídlo musaku. Celkově vaří dobře, ale používají hodně tuku a smažených jídel (nic pro naše zdravé jedlíky). Ke každému jídlu servírují veku, asi proto, aby se mastnota pěkně vsákla.

Odpolední program byl rozdělen do osmi skupin podle barev. V každé skupině je mix 10 žáků a 3 učitelů z různých zemí. Měli jsme lekce německého, španělského, francouzského jazyka a znakové řeči. Jsou tu s námi děti z Rumunska, které jsou hluchoněmé.

Po jazykových lekcích jsme vyrazili do přírody, kde se mimo jiné prý vyskytují hadi, vlci a jiná pěkná zvířátka. My jsme narazili jen na „vyvrženého“ (nebo přejetého?) mloka. Fotili jsme a fotili, vytvářeli různé kreace v přírodě na téma Friendship. Fotky budou hodnoceny v soutěži. Tak jsme zvědaví, která skupina vyhraje. Pink? Yellow or Orange?

Při večeři jsme se hodně nasmáli, počáteční rozpaky a nejistota se pomalu rozplývají. Bavíme se anglicky s ostatními účastníky kurzu i mimo společně plánovaný program. Tedˇ večer se chystáme na karaoke show, noc bude dlouhá…

Nebyly nalezeny žádné obrázky