Listopadová novinářská laťka

28.11.2014

joomplu:10800Dne 26. 11. 2014 jsme uskutečnili soutěž ve skoku vysokém. Do soutěže ve skoku vysokém se zapojilo 34 žáků z prvního a druhého stupně. Poprvé v historii této soutěže se skákalo v hale, kde máme o něco lepší podmínky než v naší tělocvičně.

Skákalo se za doprovodu hudby, což některé žáky vybičovalo ke skvělým výkonům. Podporovalo je také publikum, které bylo tvořeno dětmi z družiny.

V kategorii dívek 3. – 5. třída o vítězství rozhodl nižší počet pokusů na předchozích výškách. Poslední tři děvčata se zastavila na výšce 105 cm. Z vítězství se ale nakonec radovala Šustková Lucie, která tak obhájila vítězství z minulého roku. Druhé místo patřilo Kristýně Mateiciucové a třetí místo obsadila Kateřina Schacherlová.

Kategorie 3. – 5. třída chlapci nám nabídla také vyrovnané výkony, ale nejlepší z nich byl Vojtěch Hendrych, který jediný zdolal výšku 115 cm. O druhém místě rozhodl opět nižší počet pokusů ve prospěch Janu Matějovi. Třetí místo patřilo Filipu Vahalíkovi. Oba pokořili výšku 110 cm.

Také kategorie 6. – 9. byla velice napínavá. O stupni vítězů rozhodoval opět nižší počet pokusů na jednotlivých výškách. Prvenství patřilo dvěma dívkám a to Markétě Schacherlové a Alici Šumberové, které zdolali laťku ve výšce 115 cm. Třetí místo si vybojovala Johana Kleinová výškou 110 cm.

Vítězem v kategorii chlapců 6. – 9. třída se stal suverénní Pavel Křenek, který výkonem 155 cm obhájil vítězství z minulého roku. Svůj rekord, který činí 155 cm, nepřekonal. Pokoušel se zdolat 158 cm, ale ani ve třech pokusech se mu to nepodařilo. I tak si zasloužil obdiv všech, kteří se zúčastnili této soutěže, ať už jako diváci či soutěžící

Všem žákům děkujeme za účast v této tradiční soutěži a také Vojtovi Palatému a Jiřímu Harašínovi za zajištění a obsluhu technického vybavení.