Categories: Projekty Leave a comment

Školení Sborovna

joomplu:1090V sobotu, 12. března, jsme se v početném kolektivu vydali po trase směr Trojanovice načerpat rady, dozvědět se něco nového a také si odpočinout v útulném hotelu Ráztoka, nacházejícím se nedaleko lanovky vedoucí na Pustevny.

Čekalo nás školení Sborovna, které patří do vzdělávacího programu v projektu Integrace na druhou pod záštitou Evropské unie. Celá přednáška probíhala pod taktovkou psychologa PhDr. Jana Svobody. Hned na začátku jsme mohli určit, která témata budeme určitě chtít otevřít, a pak pan Svoboda navrhl další, která by nás mohla zajímat.

loga_eu_esf_ms_op_investice

Během dvou dnů jsme se dozvěděli nové psychologické poznatky z vědecké oblasti, které byly propojovány stejnými závěry starých kultur. Poznávali jsme také sami sebe – měli jsme možnost vyzkoušet si různé osobnostní typologie pomocí rozličných technik – kreslení, kamínků, práce s barvami. Radili jsme se, jak pracovat s dětmi s poruchami pozornosti, s problémovými žáky, jak zjistit klima ve třídě a mnohé další.

Po celé dva dny o nás bylo výborně pečováno, mohli jsme využít vířivou vanu, bowling či přístrojovou lymfodrenáž a nelze nezmínit kuchyni, které nebylo co vytknout, byla vynikající.

Odjížděli jsme s hlavou plnou myšlenek, se sešity popsanými řadou důležitých poznámek a především s pocitem, že nám tento víkend něco dalšího a hodnotného dal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.