Categories: Projekty Leave a comment

„KOLA A LYŽE, K SOBĚ BLÍŽE“ – tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

loga kolo lyze

Druhou částí tohoto projektu ( první částí byl cyklistický kurz v Kuznii Raciborske v roce 2013) , která se uskutečnila od pondělí 16. února do pátku 20. února 2015, byl lyžařský výcvikový kurz pro žáky 8. ročníku naší školy a žáky ze školy v Kuznii Raciborskie. V nedalekém areálu v Tošovicích jsme absolvovali pětidenní výcvik na lyžích. I když většina našich polských kamarádů nestála nikdy předtím na lyžích, velice rychle se naučila lyžařským základům a pochopila základní principy zatáčení na lyžích a princip regulované jízdy. České a polské žáky jsme měli rozděleny na šest družstev, přičemž jedno družstvo bylo „snowboardové“. Pro všechny jsme nakonec v pátek uspořádali závod ve slalomu a ve sjezdu. Nejlepším jsme předali poháry s názvem našeho projektu a logem, všem ostatním diplom a sladkost. Během týdne nás také navštívili a přijeli povzbudit oba starostové partnerských měst.

Projekt však nebyl zaměřen pouze na získávání sportovních dovedností, ale rovněž na poznání kultury a života v partnerské zemi. Proto jsme navštívili obě oderská muzea, dále muzeum J.G. Mendela v Hynčicích, zrelaxovali jsme se v městské plovárně v Hranicích či společně vytvořili trojjazyčný (česko-polsko- anglický) obrázkový slovník. Děkujeme všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu tohoto náročného týdne- Dělnickému domu v Odrách, Ski centru Odry, Heiparku v Tošovicích, školní jídelně, panu Orlitovi a panu Wiltschovi, za koordinaci dopravy paní Křenovské a dalším.

Ohlasy našich žáků: „Na lyžáku to bylo super, seznámili jsme se, (ne) naučili jsme se na lyžích a na snowboardu a užili jsme si super týden“.

„Všichni si to báječně užili, proto nás konec tohoto týdne velmi mrzel“.

„ Tento týden byl tím nejlepším vůbec. Bavilo mě nejen lyžování, ale i odpolední aktivity a poznala jsem mnoho nových přátel. Všichni Poláci mi budou moc chybět a doufám, že tento projekt KOLA A LYŽE, K SOBĚ BLÍŽE bude ještě pokračovat“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.