Categories: Projekty Leave a comment

Kola a lyže, k sobě blíže – DEN PRVNÍ

joomplu:7719Tak ahojte z Kuznie milí rodičové, kolegové a ostatní přátelé školy a našich žáků.

Dojeli jsme dobře, nikdo nás nezastavil ani nekontroloval, z čehož největší radost byla pravděpodobně u Pavelků. V Nedze, což je malá vesnice 6 km vzdálená od Kuznie, nás přivítalo slunečné teplé počasí, farář pan Jacek, paní ředitelka Kinga a nádherné nově zrekonstruované ubytování. Ihned jsme posnídali, všechny děti poučil pan učitel Wojtek o zásadách v naší „ubytovně „ o pravidlech při cyklistice a také jsme dětem řekli také ještě několik informací o projektu.

Po snídani jsme se vydali do Kuzniu, kde jsme se zastavili v naší družební škole. Poté jsme jeli nádhernými lesními cestami do míst, kde v roce 1992 vypukl jeden z největších požárů v Polsku(shořelo při něm 9 tis. ha lesa) a hasit to pomáhali tehda také hasiči ze Švédska či rovněž naši čeští požárníci.

Celkem jsme dnes ujeli 33 km ( p. učitelka Rudolfová poctivě měří) a na některých již kolem 17 hodiny byla znát únava- no sedět u PC je mnohem jednodušší…….Čili až na několik oprav, třeba Toníčkovi se vzbouřila přehazovačka, Adamkovi stávkuje kolo celé a Žanetku neposlouchá pro změnu šlapátko. Avšak jediný pan učitel Lakomý vyzkoušel tvrdost lesních cest – ach ten jeho loket, samá krev.

Ale po výborné večeři, kdy jsme kotlet(česky řízek) únava pominula a všichni jsme pozorně naslouchali besedu dvou kamarádů, kteří zdolali letos nejvyšší horu Evropy, Mont Blanc. Bylo to super, krásné fotky a video. Po besedě mají možnost si zahrát pinpong, stolní fotbal nebo jen tak relaxovat. No prostě první den paráda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.