Categories: Tento školní rok Leave a comment

Jak jsme se byli adaptovat

joomplu:2676Ve středu pátého října konečně vyrážíme na adaptační pobyt do Spálova, abychom utužili kolektiv loňské 5.B doplněný o posily z Mankovic a Vražného. Místem pobytu je fara, kteroužto nám na dva dny propůjčil otec Zdeno. (ještě jednou děkujeme!) Základem přežití v extrémních podmínkách je především strava a proto po rychlém zabydlení uháníme do místní pekárny pro objednané chleby plus rohlíky, zbytek zásob doplňujeme v obchodě. Před obědem si všichni vyrábíme vizitky a postupně na sebe prozrazujeme ostatním všechno možné – v mnoha věcech se lišíme a tak se učíme navzájem se tolerovat. Na oběd připravuje první skupina špagety, strouhá se sýr, míchají se kečupové dresinky – pohyb v kuchyni si v ničem nezadá s šéfkuchaři hotelu Hilton.

Po úklidu odcházíme směr Spálovský mlýn. Z kopce se kutálíme rychle, ale dole nás čeká nepříjemné překvapení – je zavřeno – vidina kávy, limonády a sladkostí se rozplývá. Naštěstí přichází paní domácí a je ochotná na chvíli otevřít. Po půlhodině na prolézačkách se vydáváme nazpět, neúnavní chlapci soutěží v běhu do vrchu, s přehledem vyhrává Lukáš Kozel. Po cestě sbíráme různé klacky, které později hodláme použít k soutěžím. Matěj Budín asi půl hodiny urputně vláčí kus smrkového kmene, který by mu záviděl i Obelix. Těsně před vstupem do farské zahrady vzdává a předává kmen třídnímu učiteli. Omluvou jeho únavy budiž několikanásobný zcela dobrovolný běh do prudkého kopce, který pokaždé vyhrál, neboť běžel sám.

Pořádáme štafetový běh a hod tenisák na cíl, výsledky jsou těsné, všichni závodí a povzbuzují s maximálním nasazením. Večeříme chleby s tuňákovou pomazánkou z dílny družstva číslo dvě, následují scénky z pohádek, které postupně předvádí všechna družstva. Na závěr večerního programu pořádáme kviz, pomocí něhož se žáci mohou dozvědět něco osobního ze života třídního učitele a psychologa. Následuje osobní volno a v deset hodin jsme všichni ve vodorovné poloze.

Ráno o půl sedmé budíček, trojka chystá švédský stůl v sestavě rohlíky, chleba, strouhaný sýr ze včerejška, pomazánkové máslo, Rama, rajčata a čaj. Pokračujeme v programu – jedno družstvo má za úkol nakreslit a popsat ideálního učitele, druhé ideálního spolužáka, třetí opak úkolu druhého družstva. Po hře Noemova archa zakončujeme na dvoře velkou šifrovací soutěží.

Balíme, všichni se zapojují do úklidu, před odjezdem ještě „nezbytný“ nákup v potravinách, o půl dvanácté se rozcházíme na autobusovém nádraží v Odrách. Chcete vědět, jak jsme se měli? To se budete muset zeptat žáků šesté bé…….    🙂

3dní mučitel Vladimír Chodura                                             psycholog Petra Břimková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.