Categories: Tento školní rok Leave a comment

Šikovné ruce

joomplu:10795Ve středu 26. listopadu se žáci naší školy vypravili do Nového Jičína na soutěž Šikovné ruce, kterou každoročně pořádá Střední škola technická a zemědělská. Do boje se vydali Vojtěch Klézl, Tomáš Klézl a Martin Korytář z 9.A, osmé třídy zastupoval Dušan Chudý z 8.B.

Po prezenci účastníků následovaly dvě hodiny perné práce. V kategorii „Dřevo“ soutěžící letos vyráběli krabičku, v kategorii „Kov“ museli všichni prokázat znalost práce s rýsovací jehlou, razidly, pilou na kov a pilníkem. Zejména posledně jmenovaný nástroj vyžadoval od většiny zúčastněných pevné soustředění a sílu, takže jsme mohli brzy pozorovat počínající krůpěje potu na čele a naběhlé bicepsy na pažích.

Po ukončení práce následovalo vyhlášení výsledků. Z celkového počtu 40 soutěžících získalo naše první družstvo ve složení Dušan Chudý (kov) a Tomáš Klézl (dřevo) krásné třetí místo, druhé družstvo v zastoupení Martin Korytář (kov) a Tomáš Klézl (dřevo) ještě krásnější místo první. (zde se nyní nabízí myšlenka, jak by to mohlo dopadnout, kdyby každá škola mohla vyslat více než dvě družstva?????) V soutěži jednotlivců se v kategorii „Kov“ na čtvrtém místě umístil Dušan Chudý a na druhém místě Martin Korytář. V kategorii „Dřevo“ se na čtvrtém místě umístil Vojtěch Klézl a na druhém místě Tomáš Klézl. Mládencům gratulujeme ke skvělému výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Poděkování rovněž patří Střední škole technická a zemědělské v Novém Jičíně za perfektně připravenou soutěž.

Co říci závěrem? VENI VIDI VICI!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.