I-TALC první setkání – Kréta

28.01.2015

logo i-talc

V rámci našeho nového tříletého projektu nesoucí název I-TALC, což je akronym pro Innovative Technologies for Active Language Class , proběhla od 18. – 24. ledna 2015 na Krétě první partnerská schůzka. Tohoto prvního setkání se zúčastnilo všech 8 zemí (Řecko, Turecko, Makedonie, Litva, Rumunsko, Francie, Španělsko a Česká republika zastoupená naší školou). Cílem projektu, který je zaměřen především na žáky, je zvýšit motivaci k učení se cizím jazyků. Dále projekt nabízí všech zúčastněným možnost dozvědět se o různých evropských kulturách. V průběhu projektu se uskuteční 5 pracovních schůzek učitelů a 3 jazykové kempy žáků, kterých se zúčastní vždy minimálně 10 žáků z každé školy.

Na první schůzce jsme spolupracovali na vytváření evaluačních dotazníků pro žáky, učitele a rodiče, dále jsme vytvořili dotazníky pro účastníky jazykových kurzů. Dlouhá diskuse byla o programu jednotlivých schůzek a do detailů vypracovaných programů již zmíněných jazykových kurzů. V chvílích volna jsme mohli ochutnat lahodnou řeckou kuchyni či navštívit výrobnu olivového oleje. Velice dobrou práci odvedli řecké koordinátorky a hlavní koordinátor Lash z Francie.

Co se týká následujících aktivit, tak nás učitele čeká v březnu ICT workshop na Litvě a pak v květnu první jazykový kemp v Makedonii. Více informací se můžete dovědět na webových stránkách projektu www.i-talc.eu nebo odkazem přes webovou stránku školy.

logo erasmus plus

Nebyly nalezeny žádné obrázky