Hurá za kulturou

14.05.2017

„Hurá za kulturou“

Skončila nám další divadelní sezóna. Předplatitelé z řad žáků 6. – 9. tříd každoročně jezdí do různých divadel v našem regionu.

V letošním školním roce jsme se vypravili opět do Opavy, jejímž divadelním repertoárem i hereckým obsazením jsme nadšeni. Zhlédli jsme drama Gabriely Preissové o švadleně Evě a jejím milém Mánkovi, kteří chtějí být spolu, i kdyby se celý svět proti nim stavěl – GAZDINA ROBA, dále Gogolovu komedii ŽENITBA  a slavný český muzikál s písněmi skladatele Karla Svobody NOC NA KARLŠTEJNĚ, také jsme zavítali do Nového Jičína, kde nám divadlo Tramtárie z Olomouce představilo známou sci-fi Karla Čapka o inteligentních mlocích, kteří začnou ohrožovat lidstvo – VÁLKA S MLOKY.

Těší nás, že mají kluci a děvčata na naší škole stále zájem o kulturu a že tento zájem stále vzrůstá – jeden autobus už nám nestačí. „ Hodíme se vždy do gala“ a jedeme si vychutnat krásný umělecký zážitek. Doufáme, že budeme mít opět šťastnou ruku při výběru dalších divadelních her pro následující školní rok.
                   Mgr. Zdenka Fialová