Historický úspěch přespolních běžkyň

14.10.2014

joomplu:104461. října 2014 zrána lehce pršelo a pršelo a pak až lilo. Kapky deště na nás neúprosně bubnovaly a promáčely nás v průběhu dne až na kost. To ale neznamenalo, že se okresní finále v přespolním běhu na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm neuskuteční. Jen díky velmi podmáčené trase byla běžecká trať pozměněná.

Na 600 závodníků z pěti kategorií a v každé kategorii zhruba 20 škol. Všichni se převlékali ve starém hospodském sále, kde ten den nešla ani elektřina, což ještě umocnilo pochmurnou náladu dne. Nicméně musím vzdát hold všem statečným běžcům, kteří se navzdory velmi špatným podmínkám nevzdali a běželi, seč jim síly stačily.

Naši starší kluci (8. – 9. ročník) ve složení Pavel Křenek, Radim Sedlák, Tomáš Klézla, Štěpán Kotala a Lukáš Pavlík si v bahnitém terénu vybojovali nepopulární 4. pozici. Starší děvčata reprezentovaly Anežka Orságová, Nikol Lukášová, Natálie Pobočková, Žaneta Opršálová a Anežka Vavrošová obsadily v konkurenci dvaceti škol mezi kapkami deště 8. místo. Mladší chlapci (6. – 7. ročník) se bili jako lvi, ale taky to stačilo jen na 8. pozici. Statečnými lvy byli: Gerd Schmidt, Vít Olšina, Lukáš Bařina a Kamil Soják. Mladší dívky ale prorazily několikaletou tradici druhých a třetích míst a rovnou s velkým náskokem vybojovaly historické 1. místo v okrese. Vítězkami jsou: Adéla Dostálová, Sophia Lustigová, Marie a Anežka Klézlovy a Michaelle Mrdjenovičová. Zajistili si tak poprvé postup do krajského kola, které se konalo v Opavě.

8. října 2014 bylo teplo, svítilo sluníčko a podmínky k běhání byly více než dobré, kolem Stříbrného jezera až romantické J. V těžké konkurenci i atletických škol jsme obsadili bramborovou pozici. Ale smutní nejsme, byl to přece jen historický úspěch na naší škole.