Florbal Cup 2023 – chlapci

26.04.2023

Dne 25. 4. 2023 proběhlo v Městské hale v Odrách první kolo florbalového turnaje Florbal Cup 2023, vyhlášeného MŠMT ČR, v kategorii chlapců 8. a 9. tříd. Turnaje se původně měly zúčastnit čtyři týmy, avšak tým ZŠ a MŠ Šenov u Nového Jičína musel bohužel svou účast, z důvodu zahraničního výjezdu svých žáků, zrušit.

Naše družstvo se tak v turnaji utkalo s týmy škol ZŠ a MŠ Kunín a ZŠ a MŠ Suchdol nad Odrou. I přes snahu a bojovnost našich hráčů se nám však v turnaji tentokrát příliš nezadařilo a skončili jsme tak na třetím místě.

Výsledek turnaje:

  1. místo: ZŠ a MŠ Kunín
  2. místo: ZŠ a MŠ Suchdol nad Odrou
  3. místo: ZŠ Odry, Komenského 6

Gratulujeme týmu ZŠ a MŠ Kunín k vítězství prvního kola turnaje, kterým si vysloužil postup do okresního kola, a přejeme hodně štěstí v dalších kolech soutěže. Oběma týmům rovněž děkujeme za účast a za možnost změřit si své síly.

Naše poděkování patří také rozhodčím Simoně Knotkové a Kláře Kučákové, které profesionálně zvládly svou roli, a rovněž žákům naší školy za personální zajištění turnaje (stavba a úklid mantinelů, rovnání mantinelů v průběhu zápasů, ovládání tabule s časomírou a skóre).

Největší poděkování však patří našim hráčům, kteří v zápasech předvedli snahu, týmového ducha, nasazení, bojovnost a zejména naprosto bezchybné sportovní chování, což je podle mého názoru nejdůležitější.

Za ZŠ Odry, Komenského 6,
Mgr. Tomáš Kubíček