Erasmus týden

28.05.2015

joomplu:12236V týdnu od 27. dubna do 1. května 2015 proběhl na naší škole Erasmus + týden. Jedná se o celoevropskou akci, do které se pravidelně zapojují školy z celé Evropy a kdy se oslavuje tento mezinárodní program. Cílem Erasmus + týdne je propagace programu a zvýšení povědomí o výsledcích projektů partnerství škol a ostatních aktivit ( více se dočtete na www.naerasmusplus.cz).

Naše škola se podruhé (poprvé to bylo v roce 2001) do této celoevropské akce znova zapojila. Připravili jsme spoustu doprovodných aktivit. V pondělí 27. dubna proběhly na škole workshopy. První až páté třídy si připravily miniprojekty o 8 evropských zemích, které v současné době spolupracují na projektu I-TALC (Francie, ČR, Španělsko, Litva, Turecko, Řecko, Rumunsko, Makedonie) a dále všichni žáci 6. až 9. tříd si v pondělí a v úterý mohli vybrat dva celodenní workshopy vedené učiteli rovněž zaměřené na výše zmíněné země. Výstupy těchto worshopů jsou vystaveny na chodbě ve 2. patře u učeben informatiky.

Školní jídelna připravila na tento týden ochutnávku evropských jídel a školní družina si nachystala aktivity zaměřené na země našich osmi partnerských škol.

Nebyly nalezeny žádné obrázky