Categories: Školní rok 2016/17

Dopravní soutěž

Ve dnech 5. a 12. května se na oderském dopravním hřišti uskutečnilo okrskové a okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů v mladší a starší kategorii. V obou kolech zvítězila v mladší kategorii ZŠ Odry Pohořská a ve starší kategorii ZŠ Odry Komenská. Obě družstva postoupila do krajského finále, které se uskuteční ve dnech 25. – 26.května ve Frenštátě pod Radhoštěm.

V mladší kategorii nás v okresním finále reprezentovalo družstvo ve složení – K.Kučerková, K.Schacherlová, O.Glet a Š.Schacherl. Tomuto družstvu patří dík za nebojácnost, neboť díky organizačním trablům byla ozámena nominaci až den předem. Kateřina Schacherlová se o nominaci dozvěděla až ráno ve škole v den konání soutěže. Ačkoliv šlo toto družstvo do soutěže bez jakékoliv přípravy, podalo solidní výkon a za ostatními družstvy /krom ZŠ Pohořské / moc nezaostalo. Příjemně překvapili na nejtěžší disciplíně – jízdě zručnosti. Naopak ztratili v testech, které vůbec neviděli. Přesto, jak jsem již uvedl, podali solidní výkon a patří jim dík.

Ve starší kategorii nás reprezentovali tito soutěžící – P. Kutějová, A. Klézlová, V. Palatý a J.Pustějovský. Toto družstvo postoupilo do krajského kola. Rovněž jim patří velké poděkování.

Josef Hladný