Další medaile ve stolním tenisu

15.11.2017

Po vítězství nad ZŠ Bartošovice v okresním finále jsme v úterý 7. listopadu jeli opět do Opavy, opět na krajské finále kategorie III., což jsou žáci narozeni v letech 2004-2006. V kategorii chlapců nás reprezentovali Jaroslav Bača, Štěpán Schacherl a Marek Dratnal a za děvčata Adéla Večeřová, Ema Dostálová a Natálie Kadlecová.

V soutěži děvčat přijelo celkem 6 družstev. Byly zde školy z Havířova, Vrbna pod Pradědem, Melče, Bolatic, Dobré a Oder. Ve skupině jsme prohráli s pozdějším vítězem – ZŠ Bolatice 1:3 a dále zvítězili nad ZŠ Havířov Horní Suchá 3:0. Tímto vítězstvím jsme postoupili do semifinále, kde nás čekal vítěz druhé tříčlenné skupiny, ZŠ Vrbno p. Pradědem. Ve vyrovnaném zápase jsme prohráli 1:3 a čekal nás zápas o třetí místo. V zápase o bronzové medaile jsme porazili nejtěsnějším rozdílem ZŠ z Dobré 3:2 a získali první medaile z krajské soutěže děvčat ve stolním tenise za posledních cca 25 let.

Na soutěž chlapců se dostavilo do Opavy celkem 5 mužstev z celého Moravskoslezského kraje: ZŠ Havířov, ZŠ Ludgeřovice, ZŠ Kozlovice, ZŠ Vrbno pod Pradědem a naši chlapci. I když náš Jarda Bača neprohrál v celém turnaji ani jeden zápas, všechny zápasy jsme jako družstvo prohráli, postupně s Havířovem 2:4, s Vrbnem 3:4, s Ludgeřovicemi 3:4 a vítězem ZŠ z Kozlovic 2:4. A tak na nás zbylo 5. místo v kraji.
Všem účastníkům moc děkujeme za vzornou reprezentaci.

Nebyly nalezeny žádné obrázky