Cyklovýlet 5.B

07.06.2023

5.B si vyrazila na kolech…

Děti se tentokrát rozhodly, že by si rády vyjely na kole. Byl krásný slunečný den, nezbylo, než šlápnout  do pedálů. Oslovili jsme obětavé rodiče a bývalé, již dospělé, žáky naší školy. Ti všichni nám  pomohli s dozorem a bezpečností na cestě a vydali se na cyklovýlet s námi.

 Za cíl jsme si zvolili Maria skálu u Heřmánek. Natáhli jsme bezpečnostní reflexní vesty a hurá na cesty! Pěkně každý za sebou, s dostatečnými rozestupy, protože bezpečnost je důležitá. Cestou jsme zastavili na všech hřištích, která nám přišla do cesty, abychom si zde odpočinuli a nabrali sílu. Dále jsme koukli v Jakubčovicích na hříbátko a překonali nově vybudovanou lávku vedoucí na krásnou cyklostezku kolem řeky Odry. Za chvíli už jsme míjeli Heřmánky a pokračovali do cíle. Na Maria skále si každý za odměnu slízal nanuk a poté jsme si na místním hřišti společně zahráli vybíjenou. Následovala zpáteční cesta do Oder. V klidu a pohodě jsme nakonec dojeli opět ke škole.

Mé díky patří zejména rodičům, kteří se k nám ochotně přidali a pomohli. Moc děkuji panu Medunovi, panu Zhasilovi a paní Plávodské. Dále nám také pomohli studenti Antonín Korytář a Filip Mikoška. A všichni se těšíme na další akce, kdy budeme moci propojit spolupráci dětí a rodičů.

M. Balážová